Тімченко: ДТЕК застосовує всі можливості, щоб переконати світову спільноту допомогти Україні
Компанія ДТЕК активно працює над тим, щоб переконати світову спільноту допомогти Україні відновити пошкоджені внаслідок масованих російських атак енергетичних об'єктів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на колонку генерального директора ДТЕК Максима Тімченка.
"ДТЕК використовує всі можливості, аби переконати світову спільноту в необхідності допомогти Україні. Енергетична, культурна, спортивна дипломатія – ми говоримо правду про російський енергетичний терор з усіх трибун, сцен, арен, майданчиків і телестудій", – написав гендиректор компанії.
Тімченко пояснив, що ДТЕК намагається максимально відновити енергоблоки ТЕС до похолодання і наскільки це можливо зайти підготовленими у наступний опалювальний сезон.
"Нам потрібна допомога світової спільності. Без неї пройти зиму буде надзвичайно складно. Саме тому "битва за світло" стосується кожного", зауважив він.
З його слів, цю боротьбу ведуть:
- сили ППО, які захищають наше небо;
- рятувальники, які першими прибувають на місце російських атак та гасять трансформатори й енергоблоки, що палають;
- енергетики, які повертають людям світло.
Нагадаємо, що вже зранку, 2 червня, внаслідок російських обстрілів, в Україні почали застосовувати екстрені відключення світла. Пізніше енергетики заявили, що екстрені відключення світла, які введи у неділю, 2 червня, скасували.
"Ситуація в енергосистемі залишається складною. Енергетики продовжують ліквідовувати наслідки вчорашньої атаки", – зазначають у ДТЕК.
Що відомо про допомогу у відновленні пошкодженої рф енергетичної інфраструктури України
Як відомо, низка країн долучилися до відновлення енергетичних об'єктів країни, які були пошкоджені військами рф під час масованих атак. Зокрема:
- 9 мільйонів євро допомоги для України на відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури виділить Бельгія;
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро);
- українські енергетики отримали три трансформатори та 16 одиниць спецтехніки від німецьких партнерів;
- Шведський уряд надає новий енергетичний пакет для України на загальну суму 650 мільйонів шведських крон (понад 56 млн євро).
- Для Харкова, який зазнає регулярних повітряних атак з боку російської армії, Сполучені Штати передали 59 трансформаторів та інше обладнання;
- уряд Австрії виділить 5 мільйонів євро для фонду підтримки енергетики України;
- Аргентина може допомогти Україні запасними частинами у відновленні енергетичної та цивільної інфраструктури.