Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, передає Рубрика.
Серед звільнених – воїни:
Звільнено, зокрема, захисників Маріуполя і острова Зміїний та воїнів, що охороняли Чорнобильську АЕС.
"Увесь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного й кожну з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися до України. Воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних – усі вони вже на рідній землі", – зазначив глава держави.
У Координаційному штабі з питань поводження з полоненими уточнили, що серед визволених оборонців:
Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.
"Цього разу визволено з полону 37 представників Збройних сил України, зокрема 13 бійців Військово-морських сил та двоє представників Повітряних сил. Також визволено з полону 21 нацгвардійця. Додому повертаються семеро оборонців-прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок", – зазначили у Координаційному штабі.
Зокрема, повернути на рідну землю вдалося:
Серед звільнених є воїни, що потрапили у полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках.
Як уточнив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, у межах обміну вдалося звільнити 29 співробітників МВС України:
"Серед повернутих – оборонці Маріуполя, Зміїного, Гостомеля та 14 захисників Чорнобильської АЕС", – зазначив міністр.
За словами уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця, частина полонених перебували у неволі практично від початку повномасштабного вторгнення.
"Захисників і захисниць, які вже сьогодні за довгий час почули голоси своїх рідних, переповнювали емоції. Не менш емоційно на дзвінки реагували і родини, адже дехто з них не чув голоси рідних від початку російського вторгнення на нашу землю. Далі у повернутих воїнів – тепла вечеря, отримання чистого одягу, медичний огляд, відновлення документів, банківських карток та реабілітація", – наголосив Лубінець.
Враховуючи звільнених у ході обміну 31 травня полонених, Україна за час повномасштабної війни з Росією повернула вже 3210 українців, що перебували у ворожому полоні, зазначив омбудсмен.
Президент додав: держава робить усе можливе, аби додому повернувся кожен українець, що нині перебуває в неволі.
"Про всіх пам'ятаємо. Докладаємо максимум зусиль, щоб знайти кожного й кожну. Дякую команді, яка працює над обмінами!" – зазначив Зеленський.
Полонених з російського полону Україні вдалося повернути після тривалої перерви.
Попередній обмін полоненими відбувся 8 лютого 2024 року: тоді додому повернулися 100 українських воїнів із різних родів військ.
Раніше російські пропагандисти повідомили про обмін полоненими у форматі 75 на 75. Вони також зазначали, що обмін було здійснено за посередництва ОАЕ. Цю інформацію згодом підтвердив Координаційний штаб.
Український військовополонений, якого повернули з неволі 31 травня, розповів, що бачив у російському полоні журналіста агентства УНІАН Дмитра Хилюка, якого окупанти викрали в березні 2022 року.
За його словами, він перебував разом із Хилюком в одній камері впродовж 11 місяців свого полону в росії.
"Дмитро Хилюк з УНІАН передає вітання своїм батькам, братові. Всім найкращі вітання. Каже, що живий, і сподівається, що його звільнять", — розповів звільнений військовий.
Мати Хилюка Галина сказала, що отримала "найкращу вісточку у світі".
"Почуття змішані: і почуття невимовної радості, і суму, і тривоги, і шоку. Це по мені все видно… Два роки й три місяці нічого про дитину не знаю. А сьогодні якусь крупинку інформації дізналися. Малесеньку. Зовсім неконкретну. Але й то на серці трішки радісніше", – зазначила вона.
Відомо, що Дмитра Хилюка викрали росіяни у березні 2022 року в селі Козаровичі Київської області.
У лютому цього року представники організації "Репортери без кордонів" (RSF) спілкувалися з одним зі звільнених українських військовополонених, який бачився з Хилюком у травні 2023 року. Його та українського журналіста етапували з Новозибківської в'язниці до виправної колонії №7 у Пакіно Владимирської області рф.
5 квітня в міноборони рф підтвердили, що журналіст Дмитро Хилюк досі перебуває у в'язниці та вважається військовополоненим.
Загалом станом на сьогодні відомо про 31 викраденого ворогом українського журналіста, що перебувають у полоні на території російської федерації.
Як раніше повідомляла Рубрика, 31 травня, в Україну за результатами репатріаційних заходів повернули тіла 212 полеглих оборонців.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.