Інститут Американістики розповів про практики відбудови України через співпрацю з європейськими та американськими партнерами
Центральним фактором є робота міцних державних структур України та створення інклюзивних проєктів
Детальніше про це пишуть експерти аналітичного центру «Інститут Американістики» у своєму дослідженні, де описують найкращі практики кооперації для відбудови українських міст.
Відбудова українських міст після російської агресії є серйозним викликом на тлі бойових дій та широкомасштабних руйнувань. З моменту надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз, відновлення міської інфраструктури стало спільним зобов'язанням європейських та американських партнерів.
Лише сильні державні структури можуть організувати чи реалізувати масштабну відбудову. Незважаючи на виклики, пов'язані з корупцією, ці інституції можуть стати основою для ефективних зусиль з відбудови. Для цього необхідні жорсткі механізми підзвітності для захисту коштів призначених на реконструкцію. Крім того, необхідно враховувати мінливість середовища безпеки, що вимагає точного планування адаптації та захисту критичної інфраструктури .
Міжнародна допомога є важливою для всіх аспектів відновлення. Україні слід зосередитися на прозорому управлінні коштами та створенні надійних механізмів моніторингу та оцінки, щоб бути готовими до швидкої колаборації з міжнародними партнерами .
Експерти Інституту Американістики виробили наступні рекомендації:
- Прозорий та інклюзивний процес прийняття рішень, де планування реконструкції має долучатися громадянське суспільство та громади, намагаємось писати простіше
- Створення координаційної платформи за участю українського уряду, міжнародних партнерів, громадянського суспільства та місцевих громад для якісних практик відбудови та оцінки проєктів.
- Всеохоплюючі угоди з ЄС та США, що окреслюють умови підтримки з відбудови, включаючи різні механізми фінансування та залучення конфіскованих російських активів.
- Зусилля, що повинні виходити за межі відновлення інфраструктури та вирішувати ширші проблеми, такі як економічне відновлення, демократизація та соціальна інтеграція вразливих верств населення.
Детальніше читайте у дослідженні експерта «Інституту Американістики» Арсена Мартищука «Відбудова України: виклики, уроки та досвід співпраці з США та ЄС»
Дослідження підготовлено у рамках партнерства з медіамережею «Вікно Відновлення»
Раніше Інститут Американістики пояснив, як реалізувати План Маршалла 2.0 для України ще під час війни