fbpx
Сьогодні
16:57 24 Тра 2024

Уряд зобов’язав обленерго забезпечити рівномірну черговість відключення світла

Фото: Урядовий портал

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов'язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Про це зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише Рубрика.

«Пріоритетне енергозабезпечення матимуть об'єкти критичної інфраструктури, лікарні, військові підприємства та підприємства, які виконують мобілізаційні завдання», — наголосив Прем'єр-міністр.

Крім того, Уряд підтримав законопроєкт, який дозволить суттєво покращити ситуацію на ринку електроенергії та розв'язати питання боргів на балансуючому ринку.

Так, пропонується створення спеціальних рахунків для широкого кола субʼєктів, що дозволить забезпечити прийнятний рівень розрахунків. Це дасть змогу зменшити борги перед «Укренерго» і покращить ситуацію зі стійкістю української енергосистеми.

Денис Шмигаль, наголосив, що Уряд у щоденному режимі працює, аби покращити ситуацію в енергетиці. Зокрема, стоїть три ключові завдання:

  • децентралізація енергосистеми та розвиток відновлювальної енергетики;
  • подальша інтеграція з ЄС та розширення можливостей для імпорту електроенергії;
  • ремонти та відновлення того, що критично важливо відновити.

Ситуація з постачанням електроенергії в Україні

Відключення електроенергії здійснюються внаслідок агресивних атак росії на енергетичну інфраструктуру України протягом останніх місяців.

Внаслідок цих атак ворог завдав значної шкоди українській теплоенергетиці, пошкоджено низку теплових електростанцій та теплоелектроцентралей.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав громадян України ощадливо використовувати електроенергію. Він зазначив, що це має стати новою звичкою та новою нормою для всіх.

Крім того, Міністерству енергетики та «Укренерго» надано доручення розробити проєкт відповідної урядової постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: