fbpx
Сьогодні
13:22 18 Тра 2024

Рішення для відбудови: у Миколаєві розробляють проєкти відновлення у межах "блакитної" економіки

Фото: Олег Горячев

У Миколаєві розробляють низку проєктів, які під час післявоєнної відбудови зроблять місто центром "блакитної" економіки.

Про це йшла мова на саміті BLUE SUMMIT in MYKOLAIV за участю представників бізнесу, влади, наукової спільноти та громадськості, а також міжнародних партнерів, передає Укрінформ.

У чому проблема?

Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки з попередження негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття.

Водночас тема "Блакитної економіки" виходить за рамки екології та кліматичних змін. Мова також про відновлювальну енергетику, нові джерела харчових ланцюгів, біотехнології, туризм, наукові дослідження, й відповідні впровадження засад циркулярної економіки у всіх стейкхолдерів. 

Яке рішення?

""Блакитна" економіка – це комплекс заходів, які передбачають максимально ефективне використання водних ресурсів на основі інноваційних технологій і при умові збереження навколишнього середовища.

Тож Миколаїв має всі шанси стати її центром у басейні Чорного моря, адже розташований на двох річках і має вихід до моря. Вже зараз наша команда працює над проєктами, які після війни стануть частиною стратегічної відбудови міста", – сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

Як це працює?

На думку голови Української асоціації Центрів підтримки бізнесу Артема Ващиленка, мова йде не просто про відбудову міста, а про те, щоб підняти його на новий якісний рівень та зробити конкурентнішим.

"У нас є компанії, які вже працюють у сфері "блакитної економіки". Мова йде про судноремонт, водні перевезення, яхтинг, морські біотехнології. Продовжує працювати мале суднобудування, підприємства, пов'язані з дослідженнями, виготовленням певного обладнання тощо. Тож одним з завдань саміту є донесення до громади тих перспектив, які надає цей напрям", – зазначає Ващиленко.

Голуба економіка саміт Миколаїв

Фото: Укрінформ

Важливим елементом "блакитної" економіки є судноплавство. На думку очільника конструкторського бюро професора Юрія Жукова, потрібно робити ставку на екологічні судна.

"Суднобудування – це ключ до екологічних морських технологій", – впевнений професор.

Суттєвою складовою "блакитної" економіки є і розвиток малотоннажного флоту.

Зі слів головного конструктора яхтингового бюро, командора яхт-клубу "Стрілка" Сергія Мірошника, цей напрямок набагато ширший, аніж будування катерів і яхт, бо включає цілий комплекс супутніх виробництв та послуг.

Голуба економіка саміт Миколаїв

Фото: Укрінформ

"Наразі розробляється проєкт муніципальної марини – стоянки для яхт та катерів. Але Миколаїв має набагато більший потенціал – тут є можливість створити одну з найпотужніших марин на Чорному морі.

Адже у нашому місті є абсолютно захищена акваторія, щоб убезпечити яхтові стоянки. Також маємо низку підприємств, які здатні запропонувати весь комплекс послуг по обслуговування яхт. Для реалізації такого потужного проєкту треба залучати іноземних інвесторів", – сказав Мірошник.

Нагадаємо, що економіка — важлива царина нашого життя, тому її процеси, а саме розвиток та занепад, мають бути ретельно вивчені й донесені усім тим, хто займається управління, бізнесом, та й пересічним громадянам загалом.

Про економічний розвиток країн, які змогли відновитись після тривалого застою чи занепаду, написано чимало книг. Та які з-поміж них обрати? "Рубрика" та видавництво "Наш Формат" підготували добірку тих книг, які радять до прочитання найвпливовіші люди світу. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Економіка та інші дива: п'ять книг про країни, що досягли успіху".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: