Слідчий Комітет рф висунув звинувачення колишнім посадовцям Гройсману, Клімкіну та Стецю

Колишньому голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману, міністру закордонних справ Павлу Клімкіну та міністру інформполітики Юрію Стецю російський Слідчий комітет висунув обвинувачення.

На висунення обвинувачення зі сторони СК російської федерації звернуло увагу Суспільне.

В повідомленні СК мова йде про те, що в окупованому рф Маріуполі провели нараду, під час якої оголосили, що проти Гройсмана, Клімкіна і Стеця "висунуті обвинувачення" нібито через "злочини проти миру і безпеки людства".

Російські "слідчі" обвинувачують українських посадовців у тому, що ті, будучи членами Ради національної безпеки і оборони України, підтримали рішення про проведення на Донбасі антитерористичної операції.

"Внаслідок їх злочинних дій було поранено та загинуло 582 особи, у тому числі 16 дітей, повністю зруйновано або пошкоджено понад 237 об'єктів цивільної інфраструктури Луганської та Донецької народних республік. Вживаються заходи до їх розшуку та арешту", зазначили у повідомленні.

У коментарі Суспільному ексміністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що такі рішення російської влади ніяк не впливають на нього особисто, а тим паче на дії України.

"Хай вони роблять свою роботу, а ми будемо й надалі робити свою", — додав Клімкін.

Що відомо про початок АТО

Нагадаємо, 12 квітня 2014 року загони бойовиків під командуванням терориста, полковника ФСБ Ігоря Гіркіна захопили управління МВС у Слов'янську та Краматорську. Тоді загарбники почали наступ на інші населені пункти на сході України. Цьому також передувала анексія Криму.

У відповідь на ці події 14 квітня 2014 року тодішній виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

АТО тривала з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018. Після на сході України була введена операція Об'єднаних сил (ООС).

Чому був обраний саме правовий режим антитерористичної операції, а не війни?

Через термінову потребу провести вибори президента та парламенту. Це було б зробити неможливо в умовах введення воєнного стану.

Українці, небайдужі до майбутнього своєї Батьківщини, об'єднувались у добровольчі батальйони, вступали до лав ЗСУ чи НГУ, починали займатися волонтерством задля підтримки армії.

Причини початку антитерористичної операції

У зв'язку з активізацією сепаратистських рухів та вторгнення російських військ на Донбас Україна відповіла московській агресії. Розпочалася операція вже після початку гібридної окупаційної російсько-української війни.

А саме після окупації Криму, намагання незаконним шляхом проголосити так звані місцеві «народні республіки»: Донецька, Луганська, Харківська та захоплення Слов'янська і Краматорська.

Завершення АТО 

13 червня 2017 року секретар РНБО О. Турчинов зробив заяву, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту на законодавчому рівні.

18 січня 2018 року було ухвалено Закон про деокупацію Донбасу. 22 лютого 2018 року, внаслідок підписання закону про деокупацію, Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко повідомив про зміну формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об'єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

За п'ять років АТО забрала життя 13 тисяч українців, з них близько 3-х тисяч військовослужбовці. Майже два мільйони українців змушені були залишити рідні домівки й стали біженцями, внутрішньо переміщеними особами. Ті хто залишився на окупованих територіях чи на межі зіткнення, щодня наражаються на смертельну небезпеку.

24 лютого 2022 року російські війська почали широкомасштабне вторгнення в Україну. Активні бойові бої відтоді розгорталися на лише на Донбасі, але й півдні та півночі України.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.