fbpx
Сьогодні
Фото 15:40 20 Кві 2024

Для музею на Прикарпатті придбали монету-писанку, яку викарбували в Канаді

Фото: Музей писанкового розпису

Нову срібну монету в формі української писанки, яку нещодавно випустили у Канаді, придбала амбасадорка української культури у світі Марія Рипан для Музею писанкового розпису на Прикарпатті.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Музею писанкового розпису.

Раніше ми повідомляли, що Королівський монетний двір Канади випустив дев'яту в колекції срібну монету у формі української писанки. Дизайнеркою стала художниця Таня Микитюк.

На реверсі монети нанесені кольорові візерунки від художниці Тані Микитюк, канадки українського походження у другому поколінні. На аверсі – профіль королеви Єлизавети II.

Фото: mint.ca

Тоді зауважили, що у 2024 році цей оригінальний дизайн писанки представляє поєднання кольорів, які рідко можна побачити в традиційному дизайні – із зеленими та фіолетовими, а також срібними елементами дизайну на чорному тлі.

"Нову срібну монету-писанку випустив Королівський монетний двір Канади. Як і вісім попередніх, цю унікальну монету у формі української писанки спеціально для колекції Музею писанкового розпису придбала відома мисткиня, дослідниця народного мистецтва, амбасадорка української культури у світі Марія Рипан з Торонто (Канада)", зазначили у повідомленні Музею писанкового розпису.

Марія Рипан поряд з вітриною, де представлено монети-писанки

Марія Рипан поряд з вітриною, де представлено монети-писанки. Фото: Музей писанкового розпису

монета присвячена писанці

Фото: Музей писанкового розпису

За їхньою інформацією, монету номіналом 20 канадських доларів викарбувано з чистого срібла, купівельна вартість становить 139.95 канадських доларів, тираж – 8 500 екземплярів.

"Після повномасштабного вторгнення Росії кошти з продажу монетний двір скеровує на гуманітарні потреби України", – додають в Музеї.

Як повідомляють, на створення дизайну монети художницю та писанкарку Таню Микитюк – канадку українського походження, надихнула нещодавня хвиля українців, які прибули до Канади в пошуках притулку та нових починань.

Авторка реверсу «писанки» Таня Микитюк

Авторка реверсу "писанки" Таня Микитюк. Фото: Музей писанкового розпису

"Мисткиня використала традиційні писанкові мотиви, відобразивши їх зеленими й фіолетовими барвами з вкрапленням срібного на чорному тлі. У центрі композиції – восьмикутна зірка, що символізує сонце, та стилізовані квіти, поєднання яких дає надію на відродження природи і життя та стійкість", – зауважили в Музеї писанкового розпису.

Зазначають, що першу "писанку" в Канаді випустили у 2016 році з нагоди 125-річчя з часу першого поселення українців у Канаді.

Писанка настільки стала популярною, що й у наступні роки їх щороку карбували, виявляючи таким чином шану до української культури та мистецтва в Канаді.

Нагадаємо, у 2019 році Королівський канадський монетний двір вперше випустив золоту монету в формі української писанки.

Це п'ята за рахунком монета у вигляді "писанки", йдеться у повідомленні. Однак вперше вона буде повністю виконана із золота.

Також в 2023 року Королівський канадський монетний двір випустив срібну монету у формі української писанки, яка містила мотиви мистецтва трипільців.

Зазначалось, що усі прибутки, отримані від продажу монети, будуть передані ініціативі Український гуманітарний заклик, що допомагає українцям, які постраждали від російської агресії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: