Про це пише Рубрика, посилаючись на посольство Естонії.
У чому проблема?
"Ні для кого не таємниця, що такі прості в цивільному житті речі, як душ і прання, стають викликом для бійців, котрі перебувають на передовій. Пил, грязюка, дощ чи сніг, холод супроводжують нашу роботу.
Окрім цього, що ближче до лінії фронту, то гірша ситуація з інфраструктурою, електрикою, водопостачанням", – каже заступник командира бригади "Буревій" Ігор Трофименко.
Яке рішення?
У рамках ініціативи "Сауни для України" естонські волонтери передали бійцям Першої Президентської бригади Національної гвардії України сауну-пральню.
"Ми створили комплекс повного циклу гігієни. Заходячи сюди, боєць може випрати й висушити свою форму, помитися в душі, очистити свій розум і тіло в сауні. Для нас, естонців, сауна є важливим елементом культури. Це не просто забаганка чи розкіш – вона має терапевтичний ефект.
Тож це не тільки про чистоту, що само собою вкрай важливо на фронті, а й про підтримку ментального здоров'я.
Ми хочемо дати змогу українським захисникам хоча б на трохи забути про жахіття війни і розслабитися. Сауна для цього підходить ідеально", – пояснює Сіім Нелліс, керівник провідної естонської компанії HUUM, яка виготовляє обладнання для саун та є партнером ініціативи "Сауни для України".
Як це працює?
Це пересувний комплекс на базі військової фури КамАЗ, в якій обладнано сауну, з додатковим тягачем-пральнею та допоміжною машиною.
Комплекс повністю автономний, зокрема тут є:
Відтак, його можна розташувати у будь-якій умовно безпечній точці, а також переміщати, щоб якомога більше бійців могли ним скористатися. Потужності комплексу дозволяють обслуговувати 50-60 осіб щоденно.
Варто зауважити, що естонські мобільні сауни українські захисники вже оцінили минулої зими. Перший такий комплекс передали батальйону "Карпатська Січ". Потім була рота ім. Номана Челебіджихана 251 батальйону ТРО ЗСУ та 3 окрема штурмова бригада. Бійці називали сауну на колесах справжнім порятунком у морозні зимові місяці.
"Тож можливість зігрітися в сауні, відтерти себе від бруду, а потім ще й одягнути чисту й суху форму – це справді важливо для добробуту військових. Ми вдячні естонцям за цю допомогу. Кожен наш боєць її оцінить", зауважив Трофименко
За словами одного із засновників ініціативи Ільмара Раага, насправді запитів від підрозділів не бракує. Однак знаходити кошти для такого комплексу непросто – його вартість сягає близько 150 тисяч євро.
Тож ініціатива заручається підтримкою естонських бізнесів, які надають частину послуг і матеріалів безкоштовно. Решту коштів збирають за рахунок пожертв від естонців та людей з різних країн світу, на благодійних подіях та акціях.
Ініціатива "Сауни для України" об'єднує виробників саун та членів Союзу оборони Естонії. Загалом волонтери планують придбати і відправити українським військовим десять таких комплексів.
Збір коштів для втілення цих планів триває.
Нагадаємо, що на донати естонців облаштовано шелтер у Хмельницькій області.
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов отримав від міністра закордонних справ Андрія… Читати більше
Британський виконавець Стінг в Лос-Анджелесі заспівав свій хіт "Shape of My Heart" під акомпанемент українського… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.