fbpx
Сьогодні
Фото 11:38 16 Кві 2024

Актор Лідаговський зняв свій режисерський дебют у "Війні очима тварин"

Андрій Лідаговський

Відомий актор Андрій Лідаговський завершив роботу над своїм режисерським дебютом – фільмом "У нас все нормально". Ця робота стала частиною кіноальманаху "Війна очима тварин".

Про це інформує Рубрика.

Це п'ята новела антології, де головними героями виступають тварини, що потерпають від війни не менш за людей і більшість історій, які лягли в основу сюжетів новел "Війни очима тварин", основані на реальних фактах.

Андрій Лідаговський

"Моя історія основана на інсайтах, які я усвідомив, знаходячись у військовому Києві, – акцентує автор новели "У нас все нормально" Андрій Лідаговський. – Бо, коли я повернувся у Київ наприкінці весни 2022-го, я відчув цю "рознесену" реальність, коли місто ніби газлайтить тебе, яскраво демонструє "нормальність" існування, від чого ти втрачаєш відчуття зчеплення з реальністю, ніби війна десь далеко. Більшість фільмів на тему війни освітлюють саме військові події. А я уявлення не мав, чим живе віддалене від фронту місто під час війни. Хотілось передати, як сюрреалістично виглядає життя в такий час, навіть якщо ти в найбезпечніших умовах. Як на мене, розповідати треба те, що бачив і відчув сам, без героїчних прикрас. Другим головним героєм фільму є кіт, яким змушений опікуватись мій герой, і не завжди зрозуміло – чи Сашко плаче від алергії на кота, чи від ситуації, в якій опинився".

За сюжетом історії головний герой новели – киянин Сашко – не втратив роботу і збирається в більш безпечний закордон, де вже знаходиться його мама і офіс, і єдине, що затримує його у Києві, це кіт, на якого у Сашка алергія…… чи не єдине?

Зйомки відбувались за підтримки "Агенства США з міжнародного розвитку" (USAID), а інформаційним партнером виступила соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.

Олександр Рощин

За задумом авторів кіноальманаху "Війна очима тварин", ідея розповісти про війну через тварин, допоможе нам закцентувати увагу на екологічних загрозах цієї війни для всього світу, а також показати українців, які щоденно складають тест на людяність, рятуючи тих, хто не може захистити себе сам.

Олег Кохан, Дар'я Марченко, Андрій Лідаговській

"Всі новели нашого кіноальманаху насправді про підтримку, захист і відповідальність за інших, – стверджує автор ідеї та продюсер кіноальманаху "Війна очима тварин" Олег Кохан. – Але навіть з назви, яку кожен українець промовляє щодня, зрозуміло, що історія "У нас все нормально" вийшла оптимістичною.

І дуже круто, що там є іронія – бо сміх, як і сльози – це терапія, яка допоможе нам пережити, відрефлексувати і розповісти про нашу війну не тільки у жанрі героїчного епосу. Якщо ми здатні посміхатись, проходячи крізь такі випробування, ми – непереможні!"

Олег Кохан, Андрій Лідаговський

Нагадаємо, що робота над кіноальманахом "Війна очима тварин" кінокомпанії SOTA Cinema Group та Kleos Art розпочали у 2022 році, перший трейлер був презентований на Берлінському кінофестивалі на початку 2023, а на Канському МКФ до створення кіноальманаху доєднався актор Шон Пенн і це вперше в історії вітчизняного кіно, коли двічі оскароносний актор бере участь в українському кінопроекті.

Світова прем'єра кіноальманаху "Війна очима тварин" запланована вже в цьому році в рамках авторитетного кінофестивалю, після чого його побачать глядачі.

Як повідомлялось, у червні 20222 року голлівудський актор Шон Пенн, який на початку війни прибув до України, щоб зафільмувати повномасштабне вторгнення росіян, знову повернувся до Києва.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: