Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook Головкома, Музей Становлення української нації.
Генерал нагадав, що 14 квітня 2014 року на виконання рішення РНБО розпочалася Антитерористична операція. Це була реакція України на захоплення Слов'янська спецпідрозділом ФСБ з міжнародним злочинцем за наказом очільника Кремля.
"З честю виконував обов'язки й начальника штабу Антитерористичної операції, і заступника керівника Антитерористичної операції, і керівника Антитерористичної операції", – зазначив Сирський.
Головнокомандувач подякував українським захисникам та захисницям, які навесні 2014 року стали до лав підрозділів Сил безпеки й оборони України.
"Дякую кожному, хто захищав і захищає незалежність України. Цього дня ми повинні згадати і пом'янути усіх українських захисників і захисниць, які поклали свої життя за свободу нашої держави у протистоянні російській навалі. Вічна слава і вічна пам'ять нашим героям", – написав він.
Сирський також додав, що боротьба проти російських окупантів триває, а "усі, хто брав участь в Антитерористичній операції, дуже добре засвоїли, що українське сонце сходить за териконами на Донбасі".
Що відомо про початок АТО
Нагадаємо, 12 квітня 2014 року загони бойовиків під командуванням терориста, полковника ФСБ Ігоря Гіркіна захопили управління МВС у Слов'янську та Краматорську. Тоді загарбники почали наступ на інші населені пункти на сході України. Цьому також передувала анексія Криму.
У відповідь на ці події 14 квітня 2014 року тодішній виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Чому був обраний саме правовий режим антитерористичної операції, а не війни?
Через термінову потребу провести вибори президента та парламенту. Це було б зробити неможливо в умовах введення воєнного стану.
Причини початку антитерористичної операції
У зв'язку з активізацією сепаратистських рухів та вторгнення російських військ на Донбас Україна відповіла московській агресії. Розпочалася операція вже після початку гібридної окупаційної російсько-української війни.
А саме після окупації Криму, намагання незаконним шляхом проголосити так звані місцеві «народні республіки»: Донецька, Луганська, Харківська та захоплення Слов'янська і Краматорська.
Завершення АТО
13 червня 2017 року секретар РНБО О. Турчинов зробив заяву, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту на законодавчому рівні.
За п'ять років АТО забрала життя 13 тисяч українців, з них близько 3-х тисяч військовослужбовці. Майже два мільйони українців змушені були залишити рідні домівки й стали біженцями, внутрішньо переміщеними особами. Ті хто залишився на окупованих територіях чи на межі зіткнення, щодня наражаються на смертельну небезпеку.
24 лютого 2022 року російські війська почали широкомасштабне вторгнення в Україну. Активні бойові бої відтоді розгорталися на лише на Донбасі, але й півдні та півночі України.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.