На річницю широкомасштабної війни поляки призупинили блокування на кордоні одного з пунктів
24 лютого у зв'язку з річницею початку повномасштабної війни в Україні польські фермери тимчасово зупинили блокування прикордонного пункту "Зосін — Устилуг".
Про це інформує Західне регіональне управління Держприкордонслужби, пише Рубрика.
З 3 години ночі 24 лютого та протягом доби пропуск вантажних та легкових транспортних засобів у цьому пункті перетину здійснюватиметься встановленим порядком на вʼїзд та виїзд.
Як кажуть прикордонники, біля решти КПП з польської сторони протестувальники продовжують обмежувати рух вантажівок.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 20 лютого польські протестувальники розпочали більш жорстке обмеження руху поблизу шести пунктів пропуску на кордоні з Україною. У деяких з них блокують не лише рух вантажівок.
Протест польських фермерів на кордоні з Україною може бути продовжений ще на місяць – до квітня. Про це заявив лідер "Підкарпатського ошуканого села" Роман Кондров.
Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування польсько-українського кордону спричинене насамперед російською агресією і висловив сподівання, що конфлікт буде вирішений шляхом тристоронніх перемовин.
Що відомо про врегулювання питання щодо протестів польських фермерів на кордоні
Як повідомлялось, нещодавно у своєму терміновому відеозверненні Зеленський доручив уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні з Польщею, щоб розв'язати питання блокування. Крім того, він заявив, що сам теж готовий приїхати на кордон, де буде весь український уряд — від "логістики до аграрного сектору" — і, зокрема, міністр оборони.
В адміністрації польського глави Анджея Дуди підтримали ідею Володимира Зеленського зустрітися для розв'язання питання щодо кордону. Проте вважають, що зустріч краще провести в іншому місці, а не на кордоні.
Варто додати, що зустріч урядів Польщі та України відбудеться 28 березня у Варшаві. Тим часом польська влада вирішила включити до переліку критичної інфраструктури прикордонні переходи з Україною, визначені ділянки доріг і залізничних колій. Це дозволить прибрати перепони на кордоні для постачань зброї та гуманітарки.
Своєю чергою, Україна пропонує "План взаєморозуміння" з п'яти кроків, згідно з яким Україна пропонує Польщі розблокувати спільний кордон.