У Польщі знайшли рішення, щоб зброя та гуманітарка до України йшли без затримок: зустріч урядів двох країн відбудеться в березні

Зустріч урядів Польщі та України відбудеться 28 березня у Варшаві. Тим часом польська влада вирішила включити до переліку критичної інфраструктури прикордонні переходи з Україною, визначені ділянки доріг і залізничних колій. Це дозволить прибрати перепони на кордоні для постачань зброї та гуманітарки.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, якого цитує TVN24.

За словами прем'єра Польщі, рішення про оновлення переліку критичної інфраструктури має на 100% гарантувати, що військова допомога, техніка, боєприпаси, гуманітарна та медична допомога надійдуть українській стороні без затримок.

Він зазначив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гуманітарної допомоги

"Тому, щоб забезпечити 100-відсоткову гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій", – заявив Туск.

Польський прем'єр наголосив, що "це питання найближчих годин".

Туск пояснив, що це передбачатиме інший тип організаційного режиму в пунктах пропуску та на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною.

Туск закликав до внутрішньої та міжнародної дискусії, щоб відділити питання підтримки України та захисту польських фермерів від "негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною".

"Ми будемо шукати рішення для польських фермерів, як внутрішніми методами, так і шляхом використання національних фондів, а також шляхом подальших переговорів з Україною та європейськими інституціями", — сказав Туск.

Він також прокоментував антиукраїнські гасла, які звучали під час протестів фермерів.

"Я ніколи не погоджуся з одним — ми не можемо дозволити тим, хто відкрито і безсоромно підтримує путіна, служить російській пропаганді та дискредитує польську державу, нас, поляків, скориставшись протестами фермерів на кордоні", — сказав він.

Як повідомлялось, напередодні у своєму терміновому відеозверненні Зеленський доручив уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні з Польщею, щоб вирішити питання блокування.

Він також запросив приїхати на кордон главу польського уряду Дональда Туска, а Президента Польщі Анджея Дуду – підтримати цей діалог. 

В адміністрації польського глави Анджея Дуди підтримали ідею Володимира Зеленського зустрітися для вирішення питання щодо кордону. Проте вважають, що зустріч краще провести в іншому місці, а не на кордоні.

Що відомо про масштабну блокаду кордону польськими фермерами

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 20 лютого польські протестувальники розпочали більш жорстке обмеження руху поблизу шести пунктів пропуску на кордоні з Україною. У деяких з них блокують не лише рух вантажівок.

Міністерство закордонних справ України закликало польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій протесту, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів для припинення антиукраїнської риторики.

Протест польських фермерів на кордоні з Україною може бути продовжений ще на місяць – до квітня. Про це заявив лідер "Підкарпатського ошуканого села" Роман Кондров.

Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування польсько-українського кордону спричинене насамперед російською агресією і висловив сподівання, що конфлікт буде вирішений шляхом тристоронніх перемовин.

Варто зазначити, що 20 лютого українські перевізники також розпочали мирну акцію біля ПП "Рава-Руська-Гребенне", "Краківець-Корчова" та "Шегині-Медика". Це відповідь на блокаду пунктів пропуску польськими протестувальниками.

Міністерство закордонних справ Польщі засуджує пропутінські та антиукраїнські гасла на аграрних протестах. Як заявив речник відомства Павел Вронський, йдеться про "спробу безвідповідальних елементів або пропутінських агентів взяти під контроль фермерський рух". Він закликав організаторів фермерських страйків звернути увагу на те, хто привносить проросійський наратив у протести, і відмежуватися від таких людей.

Зазначимо, що в тій чи іншій мірі блокада польсько-українського кордону, з невеликими перервами, триває від початку листопада минулого року. У ній брали участь, крім фермерів, також перевізники.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.