fbpx
Сьогодні
19:33 17 Лют 2024

Компенсацію за робоче місце для особи з інвалідністю можна отримати через Дію: як працює це рішення

Відтепер роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через Дію.

Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко, пише Рубрика.

У чому проблема?

Для усунення бар'єрів на робочому місці  у серпні минулого року було запроваджено програму компенсацій роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

"Жодна людина не повинна відчувати бар'єрів, в якому б місці, чи на якій посаді вона б не працювала. Ми даємо роботодавцям можливість зробити робоче середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним. Вони можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їх вартість", – зазначила Юлія Свириденко. 

Яке рішення?

Відтепер отримати таку компенсацію роботодавці можуть швидше й простіше – через портал Дія.

За словами Юлії Свириденко від початку запуску програми роботодавці облаштували понад 100 робочих місць для працівників з інвалідністю та отримали майже 7 млн грн компенсації від держави.

Як це працює?

Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих  людей з 1 групою інвалідності — до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Щоб отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал Дія, роботодавцю необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Також роботодавець може отримати компенсацію через подання заяви до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі.

Програма реалізується Міністерством економіки та Міністерством цифрової трансформації, послугу надає Державна служба зайнятості.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: