У Мінцифри закликали виробляти FPV-дрони для ЗСУ вдома: навіщо це рішення
Українців закликають приєднатися до проєкту складання FPV-дронів вдома.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У чому проблема?
Про важливість FPV-дронів на передовій не чув хіба дуже лінивий. Про це говорять військові, кричать волонтери й визнають чиновники.
Їхня перевага — дешевизна і легкість виготовлення, які дозволяють частково компенсувати брак дорожчих видів зброї. А перед лицем скорочення допомоги від партнерів питання наявності FPV-дронів багато в чому стає питанням виживання.
FPV-дрони це один із ключових чинників, що безпосередньо наближає нас до перемоги та дає змогу зберегти безліч життів. Там, де немає дронів, розхідним матеріалом стають люди.
Яке рішення?
"За час повномасштабної війни уряд змінив поліс для виробників безпілотників, прибравши блокери і створивши для них умови. Це дало старт масовому виробництву. Саме тому я й казав, що мільйон FPV-дронів за рік — це реалістична ціль.
Зараз виробництво розвивається, і поки компанії набирають обертів, кожен особисто може рухати Україну до перемоги, навіть у тилу", – зазначив Федоров.
За його словами, українці постійно створюють круті ініціативи, щоб допомогти Силам оборони.
Як це працює?
"Хочу розказати про одну з них — проєкт "Народний дрон" від Victrory Drones фонду технологічної допомоги Dignitas. Це інженерний курс, який навчить вас, як удома зібрати 7-дюймовий FPV-дрон.
Під час навчання отримаєте доступ до лекцій, будуть Zoom із лекторами, перелік компонентів та мастхев інструментів і матеріалів, які треба придбати, а також доступ до спільноти інженерів, де можна радитися й ставити запитання", пояснив міністр.
Очільник Мінцифри додав, що після складання FPV-дрон надсилається інструкторам Victory Drones. Після цього безпілотник проходить перевірку якості збірки й випробування з вагою. Якщо тест успішний — його передадуть військовим.
Федоров зауважив, що старт курсу кожні два тижні. Навчання повністю безоплатне. Зареєструватись можна за посиланням.
Окрім того, міністр підкреслив, що учасники курсу вже передали військовим понад 100 безпілотників. Загалом понад 80% з них надійшли на перевірку до інструкторів Victory Drones у гарному робочому стані, решту треба було дещо допрацювати.
"FPV-дрони стали геймченджерами в цій війні. Долучайтеся до проєкту — і будьте залученими до перемоги", – наголосив Федоров.
Нагадаємо, ми розповідали, як можна зробити дрон вдома. Ця публікація не претендує на статус експертної, вона лише відображає суб'єктивний шлях пізнання і призначена зекономити час людей, які починають цікавитись темою.
Напевно, для людей з технічною освітою цей текст нічого нового не відкриє, тому одразу пишу про це тут. Такий собі як дисклеймер.
Щоб навчитись збирати дрони, можна піти трьома можливими шляхами:
- Вчитись самому по відео в інтернеті.
- Пройти комплексний онлайн курс.
- Піти на офлайн навчання.
Я спробував всі варіанти. Це були відео від каналу "є-Дрон" та "SocailDroneUA", онлайн курс "Народний FPV" від Victory Drones та навчальний курс "Інженер FPV" від компанії Джміль.