У Житомирі оголосили акцію "Таємний Санта" для збільшення кількості донорів крові: як працює це рішення
У Житомирі з метою збільшення кількості донорів крові в області на Різдво оголосили акцію "Таємний Санта".
Про це повідомив у Фейсбуці обласний центр крові, пише Рубрика.
У чому проблема?
Донорська кров необхідна постійно. Якщо її не вистачає, переносяться операції, вмирають постраждалі в автокатастрофах, за важких пологів гинуть мами, онкохворі не можуть пройти курси терапії тощо.
Повномасштабна війна, яку веде росія проти України з 24 лютого 2022 року, критично загострила потребу у донації. Здаючи кров, донори дарують людям шанси на життя – у тому числі, нашим захисникам.
Яке рішення?
Щоб збільшити кількість донорів крові в області, у Житомирі на Різдво оголосили акцію "Таємний Санта".
Як це працює?
"У День Різдва раді оголосити про новорічну акцію "Таємний Санта", яка триватиме у нашому центрі 2 тижні. Кров творить дива і ми запрошуємо вас доєднатися до акції, щоб подарувати це диво тим, хто цього життєво потребує", – йдеться в повідомленні.
У центрі крові повідомили, що помітили тенденцію до різкого зменшення кількості донорів перед новорічними святами та після них, хоча потреба у донорській крові зовсім не зменшується.
"Щодня чарівна кров рятує сотні життів! Станьте Таємним Сантою для когось із пацієнтів або пораненого бійця і подаруйте можливість жити та бути здоровим", – наголосили у центрі крові.
Там також уточнили, що працюватимуть навіть 1 січня.
Довідка
ДонорUA — єдина професійна система рекрутингу та навігації донорів крові. Підтримує роботу 22 центрів крові, співпрацює з МОЗ, УЦТК, ВООЗ, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Global Blood Fund. На сьогодні база ДонорUA налічує понад 135 000 донорів. Більше 7000 пацієнтів адресно отримали допомогу завдяки платформі, а на пошук донора для конкретного пацієнта витрачається не більше 20 хвилин.
Як повідомляла Рубрика, процедура здачі крові буде спрощена і впорядкована завдяки можливостям інформаційно-комунікаційної системи донорства крові "єКров".
У квітні 2023 року були внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, якими посилено відповідальність у сфері донорства крові та компонентів крові.
Зокрема, порушення вимог щодо технологічного процесу заготівлі, тестування, переробки та зберігання донорської крові та компонентів крові тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб субʼєктів системи крові або закладів охорони здоровʼя, що надають послуги з трансфузії крові та/або компонентів крові, від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як повідомлялось, уряд дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі. Це дозволить суттєво зменшити відсоток смертей на полі бою, пов'язаних із крововтратою.
Нагадаємо, у разі нагальної потреби за надзвичайних ситуацій та на період воєнного стану, донорську кров та її компоненти зможуть ввозити з-за кордону, як гуманітарну допомогу.
Окрім того, Єдиний в Україні банк довгострокового зберігання еритроцитів створили у столиці на базі Київського міського центру крові.