fbpx
Сьогодні
17:26 06 Гру 2023

Тривалість проходження ВЛК зменшилася втричі, – Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з урядовцями та військовими наголосив на необхідності прискорення реформи військово-лікарських комісій (ВЛК) та медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Про це глава уряду повідомив у Телеграмі, пише Рубрика.

«Довідки ходять за військовими» – ключовий принцип реформи ВЛК і МСЕК, які продовжуємо реалізовувати», – зауважив Шмигаль.

За його словами, метою є зробити проходження ВЛК максимально швидким і зручним.

«Уже збільшили кількість ВЛК на 50%, більш ніж удвічі зросла пропускна спроможність гарнізонних ВЛК на базі цивільних медичних закладів. Впроваджено електронну чергу в усіх військових закладах охорони здоров'я, цифровізували документообіг у 90% військових частин. Продовжуємо розбудовувати безбар'єрне середовище — виділили на це необхідні кошти. Усі ці заходи вже дозволили зменшити тривалість проходження ВЛК утричі», – поінформував Прем'єр-міністр.

Шмигаль також зауважив, що у Мінцифри повідомили про план найближчим часом цифровізувати висновок ВЛК. За його словами, це є важливим рішенням, яке допоможе отримувати інші послуги онлайн.

«Усі відповідальні отримали доручення. Маємо прискорювати реформи», – наголосив очільник уряду.

Також він зазначив, що дав завдання опрацювати пропозицію Мінсоцполітики щодо наявності соцпрацівників у медичних закладах для допомоги військовим з отриманням необхідних послуг.

Раніше повідомлялося, що в Україні триває реформа ВЛК та МСЕК. Зокрема, у травні 2023 року в Програмі медичних гарантій був запроваджений пакет, який дозволяє пройти медичні огляди військовозобов'язаних у цивільних закладах охорони здоров'я. Національна служба здоров'я України оплачує закладу надання таких послуг.

Зазначимо, що у серпні Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, а в жовтні  – інструкцію з організації обліку особового складу в системі Міноборони України, які унормували відповідну взаємодію засобами електронного зв'язку.

Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров'я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію.

У серпні президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, у ході якого було ухвалено низку рішень стосовно роботи військово-лікарських комісій.

Нагадаємо, що український уряд дозволив військовим без медичної освіти проводити переливання крові. Для цього вони мають пройти відповідне навчання.

Також в Україні затвердили новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними.

Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я, Міністерством цифрової трансформації та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов'язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: