В Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків: як працює це рішення
В Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків. Звернувшись через чат в Telegram, Viber або на сайті Лінії підтримки, чоловіки зможуть отримати підтримку від професійних психологів/-инь у текстовому форматі.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, а тому вчасне розв'язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.
"Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають розв'язувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків, яке ми провели влітку 2022 року, – 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді.
Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", зазначила програмна менеджерка UNFPA Альона Зубченко.
"Нестерпно важко займатись однією тим, що раніше робили вдвох": історії підприємиць, чиї кохані загинули на фронті
Яке рішення?
У Міжнародний день чоловіків UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО "Інноваційні соціальні рішення" запускає безкоштовний анонімний та цілодобовий онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків.
Відмітимо, що у жовтні 2022 року UNFPA запустив роботу безкоштовної анонімної та цілодобової лінії психологічної підтримки для чоловіків за номером 2345.
За більш ніж рік роботи психологи/-ині прийняли вже понад 9200 дзвінків. Аби чоловіки мали більше можливостей для звернення по підтримку, команда проєкту створила онлайн-чат у доповнення до гарячої лінії.
"Спеціалісти/-ки Лінії неодноразово чули від клієнтів, які телефонують на гарячу лінію, про бажання звернутись по допомогу письмово. Тож розуміючи це, ми розширюємо канали комунікації.
Тепер звернутись та отримати психологічну підтримку можна через онлайн-чат Лінії психологічної підтримки для чоловіків, який буде доступний у зручному для чоловіків месенджері: Viber, Telegram або на сайті Лінії підтримки", підкреслила координаторка Лінії психологічної підтримки для чоловіків Уляна Мирошниченко.
"Для чого загинув мій чоловік, якщо я зараз себе знищу?". Як працює проєкт, що допомагає жінками, які втратили коханих
Як це працює?
Розмова буде відбуватись онлайн у текстовому форматі. Операторами/-ками є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом.
Психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування покликана допомогти чоловікам:
- стабілізувати свій емоційний стан,
- знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій,
- усвідомити проблемні аспекти поведінки.
Кожен чоловік може звернутися по консультацію в чат один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин.
Писати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес:
- проблеми на роботі чи стосунках,
- переживання через війну,
- складнощі у регуляції гніву тощо.
Робота гарячої лінії та онлайн-чату забезпечується UNFPA у співпраці з ГО "Інноваційні соціальні рішення" у межах проєкту "EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству" за фінансової підтримки уряду Великої Британії.
Нагадаємо, що рівень самогубств в Україні зростає. Це пов'язано з війною, яка забирає у нас близьких, домівки та будь-що інше, що ми любимо.
"Рубрика" зібрала номери, за якими вам можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Куди звертатися, якщо не хочеться жити: гарячі лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства".