Фільми латиноамериканських каналів про Україну отримали престижні нагороди: у чому рішення?

Аргентинський телеканал TN отримав найпрестижнішу в країні премію ADEPA за стрічку "Те, що я пережив в Україні", а мексиканський канал Milenio TV виборов Global Quality Award у Дубаї за фільм "Україна, рік спротиву".

Про це повідомляє "Рубрика"

У чому проблема?

Повномасштабна агресія росії проти України привернула увагу всього світу до нашої країни. Водночас у країнах, що не мають тісних зв'язків з Україною, часто дуже поверхове уявлення про неї й відсутнє розуміння контексту наших подій. Відтак увага громадян цих країн до подій в Україні нестійка і на них легко може вплинути російська пропаганда. 

Зокрема 7 листопада цього року Державний департамент США повідомив, що російський уряд фінансує кампанію з дезінформації в Латинській Америці, мета якої — підірвати підтримку України та пропагувати антинатівські й антиамериканські ідеї. У межах кампанії рф планує використовувати напрацьовані звʼязки з медіа в Аргентині, Болівії, Чилі, Колумбії, Кубі, Мексиці, Венесуелі, Бразилії, Еквадорі, Панамі, Парагваї, Перу та Уругваї та інших країнах, щоб приховано використовувати інформаційне середовище Латинської Америки.

Яке рішення?

Протидіяти цьому можна тільки правдою з України. Ще краще, коли цю правду поширюють впливові місцеві медіа на основі власного матеріалу. 

Власне так і зробили продюсери телеканалів TN та Milenio TV з Аргентини та Мексики відповідно, коли вирушили зі своїми командами в Україну, щоб зняти про російсько-українську війну документальні фільми. 

Кадр зі стрічки "Ucrania, un año de resistencia"/"Україна, рік спротиву"

Їхні зусилля були винагороджені не тільки багатотисячними переглядами стрічок, а й реальними відзнаками. Аргентинський телеканал TN отримав найпрестижнішу в країні премію ADEPA за стрічку "Lo que viví en Ucrania"/"Те, що я пережив в Україні", а мексиканський канал Milenio TV виборов Global Quality Award у Дубаї за фільм "Ucrania, un año de resistencia"/"Україна, рік спротиву".

Кадр зі стрічки "Lo que viví en Ucrania"/"Те, що я пережив в Україні"

Як це працює?

Яку Україну побачили й показали латиноамериканці

Продюсер мексиканського телеканалу Milenio TV Вісенте Паділья розповів "Рубриці", що стрічка стала результатом тривалої роботи всієї команди, до якої увійшли сам Вісенте, а також Уго Армандо Лопес, Лаура Канту, Алехандро Домінгес (Hugo Armando López, Laura Cantú, Alejandro Domínguez). Хоча найскладніше, ділиться він, було дістатися до України з Мексики через Польщу. 

"Люди в Україні дуже добрі й відважні. Переживаючи лихоліття війни, вони відкрили нам двері своєї країни", — поділився пан Вісенте. 

На фото: команда стрічки "Ucrania, un año de resistencia"/"Україна, рік спротиву". Вісенте Паділья тримає брошуру / Фото надане Вісенте Падільєю

Продюсер аргентинського телеканалу Todo Noticias (TN) Гонсало Баньєс також акцентує на зусиллях усієї знімальної команди. До неї увійшли Нельсон Кастро, Хуан Пабло Чавес, Федеріко Гандольфі та Гонсало Баньєс (Nelson Castro, Juan Pablo Cháves, Federico Gandolfi and Gonzalo Bañez) з боку Todo Noticias та Олексій Откидач як фіксер в Україні.

На фото: Команда телеканалу TN під час знімання в Україні / Фото надане Гонсало Баньєсом

"Зйомки цього документального фільму потребували місяців роботи та детального планування спільно команди, яка приїхала з Аргентини, та тієї, що була в Україні. За два тижні ми проїхали майже три тисячі кілометрів уздовж лінії бойових дій між українськими та російськими військами. У цих місцях траплялися й очікувані, і непередбачувані ситуації", — поділився Гонсало Баньєс. 

Максимальне напруження довелося пережити, перебуваючи менше ніж за 600 метрів від російських військ у Бахмуті, а також в новорічну ніч у Херсоні, коли за 200 метрів від телевізійників розірвалася бомба.

На фото: Команда телеканалу TN в Україні / Фото надане Гонсало Баньєсом

"Ми мали змогу на власні очі побачити біль українців, які втратили все у своїх містах і селах, а також їхню мужність боротися до досягнення мети повного вигнання російських загарбників", — розповів продюсер аргентинського телеканалу TN. 

Гонсало Баньєс уже двічі приїжджав висвітлювати російсько-українську війну. Перший раз — на початку повномасштабного вторгнення разом з журналісткою Кароліною Аморозо. 

"26 лютого я вперше в'їхав через сухопутний кордон з Польщею безпосередньо до міста Львів", — розповів пан Гонсало.

На фото: Команда телеканалу TN разом з фіксером Олексієм Откидачем (другий праворуч) в Україні / Фото надане Гонсало Баньєсом

Друга поїздка — на Різдво та Новий рік разом із журналістом Нельсоном Кастро. Саме за цю роботу телеканал отримав відзнаку. 

Гонсало Баньєс підсумував:

"В обох випадках я бачив країну, дуже багату на природні, але ще більше — на людські ресурси. Я був вражений хоробрістю та наполегливістю людей, які бажають боротися за свою землю та свої права. Ми також отримали численні слова прихильності та вдячності за поїздку з Аргентини, щоб з перших вуст показати агресію та зловживання росії. Я назавжди запам'ятаю обличчя тисяч людей, які на початку війни прагнули врятуватися, евакуювавшись з країни, а також тих солдатів, які на фронті щодня ризикують життям, бо люблять свою країну".

Про значення нагород

Про отримання відзнаки продюсер мексиканського телеканалу Milenio TV Вісенте Паділья розповів скромно:

"Отримання нагороди — це не кінцева мета журналістської роботи, але ми дуже вдячні. Ця важлива нагорода — це визнання та втіха".

Продюсер аргентинського телеканалу Todo Noticias (TN) Гонсало Баньєс наголошує, що відзнака є прекрасним визнанням злагодженої роботи всієї команди: Нельсона Кастро, Хуана Пабло Чавеса і Федеріко Гандольфі в Україні, яких підтримувала редакційна команда Todo Noticias (TN) в Аргентині. 

На фото: Команда аргентинського телеканалу TN під час знімання в Україні / Фото надане Гонсало Баньєсом

Гонсало Баньєс додає:

"Але насамперед це підтвердження цінності роботи журналістів — бути готовими розповісти та зробити видимими нещастя, яких зазнають люди під час несправедливої агресії, як-от російська. Це також є стимулом дотримуватись зобов'язання розповідати про те, що відбувається за межами Аргентини. Зрештою, це не тільки визнання нашої роботи, але це визнання українського народу за його боротьбу та витривалість перед обличчям російської агресії".

На фото: Гонсало Баньєс та Олексій Откидач / Фото надане Гонсало Баньєсом

Українець Олексій Откидач став фіксером для знімальної команди аргентинців, а мексиканському телеканалу допоміг як експерт з міжнародних відносин. До слова, "Рубрика" нещодавно розповідала про особливості роботи фіксерів, зокрема і досвід Олексія Откидача. 

Нагадаємо, у Національному реабілітаційному центрі "Незламні" (UNBROKEN) обласного центру Львів автор номінованого на "Оскар" кінострічки про Революцію Гідності "Зима у вогні", американський режисер Євген Афінеєвський знімає документальний фільм про поранених під час повномасштабного вторгнення дітей.

Свіжі дописи

  • Новини

Загрози вторгнення немає: ЦПД про нарощення білоруських військ біля кордону

Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Понад 400 птахів постраждало через розлив мазуту з російських танкерів: їх доставили у зоопарки Криму

В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

В Україну повернули унікальну шаблю Мазепи, яку Усик підняв після перемоги над Ф’юрі у Саудівській Аравії

Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

На Київщині з’явився новий індустріальний парк: сотий в Україні

Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

США планують оголосити значний пакет допомоги Україні під час Рамштайну, – АР

Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Зеленський щодо вступу в ЄС: 2025 рік має бути таким результативним у перемовинах, як це потрібно Україні

2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.