Як інформує Рубрика, про це сьогодні у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС із зовнішніх відносин заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.
Сьогодні в Брюсселі відбувається Рада ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів закордонних справ.
"На тлі подій на Близькому Сході… не можна забувати про Україну, де продовжується боротьба. Київ вже знову бомбардують, Росія атакує цивільні судна у Чорноморському коридорі, які транспортують зерно. Наша підтримка (Україні – ред.) зростає. Я можу сказати вам, що наша допомога для України сягнула 27 мільярдів військової підтримки. Це найбільша цифра, яку ми будь-коли досягали. Ми продовжуємо тренувати українських солдатів. Ми продовжуємо стояти поряд з Україною", – наголосив Жозеп Боррель.
Коментуючи ситуацію на Близькому Сході, він зауважив, що країни ЄС погодили спільну позицію щодо подій в Газі.
Вони визнали право Ізраїлю на оборону та водночас, закликали до максимальної стриманості та до запровадження заздалегідь оголошених "пауз" у веденні бойових дій для доставки гуманітарної допомоги та для евакуації мирного населення із зони конфлікту.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо того, як ситуація на Близькому Сході впливатиме на підтримку ЄС для України, Високий представник ЄС наголосив, що ці два конфлікти є повністю різними за своєю природою.
"Обидва конфлікти є повністю різними за природою. У будь-якому випадку, це навряд чи можливо – порівнювати те, що відбувається в Україні та що відбувається в Газі. Але очевидно, що підходи, що існують у світі, мають дуже уважно враховуватися, щоб уникнути звинувачень у подвійних стандартах", – сказав Жозеп Боррель.
Він повідомив також, що окрім обговорення ситуації на Близькому Сході та в Україні, міністри розглянуть розвиток подій у відносинах між Вірменією й Азербайджаном, зустрінуться із міністрами закордонних справ країн Західних Балкан та обговорять підготовку до наступної "кліматичної" конференції під егідою ООН.
Жозеп Боррель також зазначив, що намір України увійти до ЄС та рекомендація Європейської комісії для Європейської ради розпочати переговори про членство України "підштовхнули" всю чергу країн-кандидатів, які до цього відчували певний "застій" у переговорному процесі щодо розширення ЄС.
"Факт (рекомендації ЄК – ред.) говорить сам за себе – наскільки важливою є пропозиція Єврокомісії відкрити переговори з Україною Це створить рух та підштовхне всю чергу країн, які хочуть стати членами ЄС. Є певні перешкоди для Сербії й Косово – так, але динаміка, яка була створена Україною, що подала заявку на членство, буде впливати на весь процес та на всіх кандидатів, які знайшли себе у стадії певного застою", – сказав Високий представник ЄС.
Він зауважив, що ЄС має продовжувати уважно враховувати прогрес, якого досягають країни-кандидати, а також те, як зовнішньополітичні позиції ЄС враховуються у практичній політиці цих країн.
За словами Борреля, станом на сьогодні поки не всі країни-кандидати приєднуються до заяв ЄС в рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС або до дій ЄС в рамках санкційної політики.
Зауважимо, що завтра у цьому ж форматі у Брюсселі зустрічатимуться міністри оборони країн Європейського Союзу.
Одним із головних питань під час обох зустрічей є продовження допомоги ЄС для України.
Довідка
Високий представник ЄС Жозеп Боррель анонсував свою поїздку цього тижня до низки країн Близького Сходу, щоб обговорити з лідерами гуманітарні та політичні питання на тлі війни Ізраїлю з ХАМАС.
"Цього тижня я відвідаю Ізраїль, Палестину, Бахрейн, Саудівську Аравію, Катар та Йорданію, щоб обговорити з регіональними лідерами гуманітарний доступ, допомогу і політичні питання", – написав він.
За його словами, "потрібен політичний горизонт, спрямований на розв'язання проблеми двох держав".
"Цього можна досягти лише через діалог", – додав він.
Нагадаємо, що Європейська комісія 9 листопада запропонувала пакет підтримки для України у розмірі до 18 млрд євро на 2023 рік. Ця допомога буде надана у формі пільгових кредитів, які будуть виплачуватися регулярними частинами, починаючи з січня 2023 року.
13 грудня посли ЄС одностайно затвердили рішення надати Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги. Проте довелося піти на поступки Угорщині, яка блокувала це рішення.
Президент Володимир Зеленський 6 січня підписав указ №15/2025 про зміни до положення про Генеральний штаб Збройних сил… Читати більше
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо покинув пост лідера Ліберальної партії та заявив, що подасть у відставку… Читати більше
У Херсоні росіяни обстріляли маршрутку, попередньо відомо про одну загиблу людину, ще девʼятеро – поранені.… Читати більше
Народний депутат Микола Тищенко не прибув на підготовче засідання суду у Дніпрі в справі щодо… Читати більше
Служба безпеки України 4 січня атакувала найбільший російський торговий порт Усть-Луга в Ленінградській області. Для… Читати більше
6 січня у Києві на Майдані Незалежності відбулася акція на підтримку полонених морпіхів. Рідні та друзі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.