Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
У чому проблема?
Для розмінування постраждалої від російських окупантів Харківщини за один рік потрібні 125 тисяч саперів, та сьогодні їх в регіоні працює лише кілька сотень. Професійні сапери передусім розміновують лінії електропередач та критичну інфраструктуру.
Окрім того, сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо.
Тому на кожній зустрічі з закордонними партнерами порушується питання щодо постачання необхідного обладнання, навчання піротехніків, фінансового забезпечення гуманітарного розмінування.
Однак до розробки машин для розмінування приєднуються і українські інженери.
Яке рішення?
"Розробка харківських виробників – машина для підготовки ґрунту до розмінування пройшла відповідну сертифікацію. Компанія-виробник вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій", зазначили у Мінекономіки.
Харківська область за кошти обласного бюджету закупила дві такі машини, кожна вартістю 5,6 мільйона гривень. Перша вже надійшла у розпорядження вибухотехніків, друга надійде до кінця листопада.
"За кошти обласного бюджету ми придбали два такі екземпляри вартістю 5,6 мільйона гривень кожний. Для порівняння: ціна аналогічних закордонних механізмів стартує від 500 тисяч євро", підкреслив голова ОВА.
Як це працює?
За словами Синєгубова, ця машина випробовувалась понад рік.
"Техніка проста у використанні та обслуговуванні, а також помітно дешевше зарубіжних аналогів. При цьому абсолютно не поступається ефективності, так само знешкоджуючи протипіхотні та протитанкові міни", розповів Синєгубов.
Очільник області наголосив, що машина оснащена автоматичним пультом керування камерами відеоспостереження, що зменшує ризики для операторів.
"Пульт, який зв'язується із системою керування, в самій машині. Працює від 300 метрів на безпечній відстані, щоб не уразило оператора. Машина обладнана чотирма камерами — позаду і спереду. Камера може записувати в режимі онлайн. Можна потім передивитися всю роботу. Можна додавати більше швидкості, можна менше", — говорить інженер Сергій Булава.
Це вже дев'ята машина для розмінування, яка працюватиме на Харківщині. Але перша – харківського виробництва.
Зі слів розробника, машина для розмінування може працювати на швидкості 3-4 км на годину.
"Вона їде, наїжджає на перешкоду і підривається. Якщо наїде на протитанкову міну, машина розвалиться, але вона швидко відновиться.
Швидко трал відновлюється, і далі машина працює. Загальна вага машини 16 тонн. Відновлення залежить від пошкоджень, наявності запчастини. Максимально — це відновлення три дні", — сказав інженер.
Голова ОВА розповів, що прототип проходив випробування чотири місяці у "бойових умовах" – вона підірвала вже понад 300 протипіхотних мін.
Працює техніка дистанційно, на відстані 300 метрів, щоб не було загрози ураження уламками для людей. Крім того, вона має чотири камери, що допомагає в управлінні.
"Вона також здатна знешкоджувати 95% усіх мін. Навчання операторів триватиме кілька тижнів. І відразу направимо машину на один із найбільш засмічених напрямків", – уточнили у ХОВА.
Своєю чергою, перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко привітала харківських розробників.
"Вітаю харківських виробників, які створили першу вітчизняну машину для підготовки ґрунту для розмінування і успішно пройшли сертифікацію.
Це хороший приклад для всіх вітчизняних винахідників та виробників… Ми будемо усіляко сприяти такому розвитку, а також локалізації на базі українських підприємств виробництва техніки закордонних зразків", зауважила вона.
Нагадаємо, що у Кривому Розі Дніпропетровської області місцеве підприємство створило розміновувальний трал, який зможе допомагати очищувати землю від небезпечних боєприпасів.
Окрім того, у Балаклійській громаді Ізюмського району Харківщини спеціалістами області було виготовлено та запущено в роботу машину для розмінування.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.