fbpx
Сьогодні
Фото 13:15 20 Жов 2023

У Кривому Розі запустили інклюзивний курс гончарства для дітей із синдромом Дауна: навіщо це рішення

English version here

У Кривому Розі на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр запустили серію інклюзивних майстер-класів з гончарства для дітей із синдромом Дауна. Це терапевтичні заходи, які допомагають відвідувачам соціалізуватися та розкрити творчий потенціал.

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

Діти із синдромом Дауна та іншими видами ментальної інвалідності потребують соціалізації та контактів зі своїми однолітками, однак практика інклюзивних програм в Україні все ще розвивається. А тому попит на подібні проєкти все ще перевищує пропозицію, особливо – у невеликих містах.

Яке рішення?

Команда освітньо-культурного простору Гончаренко центр Кривий Ріг запустила інклюзивний курс гончарства для дітей із синдромом Дауна. За словами директорки центру Ілони Брижань, ідея виникла після благодійного майстер-класу "Дзвоники" на підтримку 77-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

"До нас звернулась голова Криворізької міської організації допомоги дітям та людям з синдромом Дауна "Сонячні діти Криворіжжя". Пані Наталя запропонувала співпрацю, а ми радо відповіли взаємністю. Ці діти справді сонячні: зустріли обіймами, прощались з усмішками, а їхнє спілкування побудоване на довірі та взаєморозумінні", — ділиться директорка.

Як це працює?

Головним матеріалом для творчості в межах курсу обрали глину, і не випадково: завдяки своїм фізичним властивостям вона допомагає дітям сконцентруватися та швидше поринути у творчий процес.

"Діти були у захваті від глини: волога, прохолодна, пластична — медитативний процес. Хтось одразу включився в роботу і почав створювати форму дзвоника, а у когось була своя творча задумка, яка так і залишилась секретом для мене", — з усмішкою додає Ілона Брижань.

У центрі також додають, що під час роботи з глиною діти розвивають тактильну чутливість, заспокоюються, відпрацьовують моторику рухів, які стануть у пригоді в повсякденному житті: це допоможе застібати ґудзики, тримати ложку чи виделку тощо.

Заняття у межах курсу — повністю інклюзивні, це означає, що діти із синдромом Дауна опановують гончарство разом із іншими однолітками: друзями, братами та сестрами. Це сприяє інтеграції в суспільство та допомагає малечі почуватися більш впевнено.

"Наступної зустрічі ми плануємо ліпити керамічні календарі. На мою думку, виріб має бути корисним та практичним у застосуванні, щоб дитина вивчала та досліджувала світ навколо себе", — додає директорка Гончаренко центру Кривий Ріг.

Довідка

Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. 

З 24 лютого 2022 року Гончаренко центри по всій країні перетворилися на потужні волонтерські хаби, де надається допомога для військових та переселенців. Відтоді команда проєкту передала понад 200 тонн допомоги, а також понад 70 автівок, антидронові рушниці та самохідну артилерійську установку "ГвоздикаЦ для спецпризначенців.

Нагадаємо, народний депутат від "Європейської Солідарності" ініціював відкриття безкоштовних освітньо-культурних центрів у невеличких містах України.

Також ми повідомляли, що волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурні простори Гончаренко центр запускають мережу безкоштовних майстерень 3D-друку. На першому етапі проєкт запрацює у Дніпрі, Києві та Одесі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: