fbpx
Сьогодні
13:51 29 Чер 2023

Рішення дня: в Україні з 2024 року запрацює електронна акцизна марка

Фото: news.nikcity.com

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №8287, яким запроваджується електронна акцизна марка. Це дасть можливість простежувати електронними засобами обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Про ухвалення закону повідомив глава фінкомітету ВР Данило Гетманцев, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Більше третини алкоголю, що збувається в Україні, виготовлено чи завезено незаконно — без ліцензій та дозволів, без сплати мита, акцизів та податків. Те ж стосується й кожної п'ятої пачки цигарок.

Яке рішення?

"Закон переведе облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет в електронний формат, спростить його та поборе тінь", – зазначив Гетманцев.

Як це працює?

Передбачається, що е-марка надасть можливість:

  • відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;
  • контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;
  • кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

Також створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб'єктами господарювання:

  • обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде в минуле;
  • система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до сплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

Отже, в Україні замість паперових будуть запроваджені електронні акцизні марки.

Кабміну, згідно з прикінцевими положеннями закону, дадуть пів року, щоб привести у відповідність необхідну підзаконну нормативну базу.

Таким чином, практичне впровадження електронної акцизної марки можна прогнозувати з січня 2024 року.

Довідка

Водночас минулого тижня Кабмін затвердив нові зразки паперових акцизних марок для алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

ДПС доручено забезпечити виготовлення та продаж нових марок акцизного податку з 25 серпня 2023 року. Марки попереднього зразка припинять продавати з 1 вересня 2023 року.

Процес обміну старих акцизних марок на нові, а також знищення старих – триватиме до 2025 року.

У цьому зв'язку у фінансовому плані на 2024 рік у витратній частині Кабмін доручив передбачити витрати, пов'язані зі знищенням марок акцизного податку старих зразків та виготовленням, безоплатним обміном та доставкою продавцю марок акцизного податку нового зразка.

Нагадаємо, 22 травня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9315 про внесення змін до Митного кодексу та інших законів для протидії незаконному обігу тютюнових виробів. Це має обмежити продаж цигарок в duty-free.

Окрім того, через "Дію" українці зможуть перевіряти акциз. Парламент України взяв за основу законопроєкти щодо введення електронної акцизної марки на тютюнові вироби та алкоголь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: