Рішення для перемоги: Україна на посилення кіберзахисту отримає від Британії понад 20 млн доларів
На зміцнення кіберзахисту Великобританія виділить Україні 16 млн фунтів стерлінгів (20,48 млн доларів).
Про це заявив прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак, пише Sky News.
У чому проблема?
За минулий рік кількість кібератак у світі загалом зросла в середньому на 50%.
Найчастіше цілями хакерів ставали державний, фінансовий сектори та медіа – близько 2 600 атак щотижня, що на 44% більше, ніж у 2021 році.
Війна на українському кіберфронті почалася у 2014 році, коли росія запустила масштабну DDoS-атаку на Дарницьку ТЕЦ.
Згодом таких атак стало більше. Через три дні після лютневого вторгнення росії кібератаки на державно-військовий сектор України зросли на 196% порівняно з довоєнним періодом.
"Жахливі напади Росії на Україну не обмежуються варварським вторгненням на територію країни, але також включають огидні спроби атакувати кібер-інфраструктуру, яка надає життєво важливі послуги, від банківських до енергетичних, невинному українському населенню", – заявив Сунак.
Яке рішення?
"Це рішення було прийнято в той час, коли Україна розпочала черговий контрнаступ на Росію, на додаток до 6,35 млн фунтів стерлінгів (8,1 млн доларів) , обіцяних минулого року. Ще 9 млн фунтів стерлінгів (11,51 млн доларів) потенційно можуть надійти від міжнародних союзників", – пише видання.
Як це працює?
Зазначають, що пакет допомоги зможе допомогти Україні захистити критично національну інфраструктуру від російських атак у той час, коли українські воїни продовжують витісняти ворога з тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, що Британія послідовно підтримує нашу країну з початку повномасштабного вторгнення ворога. Зокрема країна першою анонсувала передачу нашим військовим сучасних західних танків та далекобійних ракет.
Також Британія стала лідером і щодо підготовки українських пілотів на західних винищувачах. Попри те, що в країні наразі немає американських винищувачів F-16, Лондон погодився розпочати навчання для наших воїнів.
Довідка
Кіберстратегія українських сил стала великою несподіванкою для світу. До цього часу росія мала перевагу, оскільки на її боці були найвідоміші групи APT. Проте Україна сформувала потужну кіберармію за лічені дні.
У перші дні війни ІТ-армія налічувала 175 тис добровольців з усього світу: від білих хакерів та хактивістів до представників таких технологічних компаній як SpaceX Ілона Маска. Навіть всесвітньовідомі Anonymous Collective виступили на боці України, пообіцявши діяти проти росії в кіберпросторі.
Шахрайства на біді та сотні тисяч добровольців: як Україна тримає удар на кіберфронті
У цей же час українці на підпільних форумах закликали допомогти захистити український кіберпростір. Канал досі активний і налічує близько 262 тис учасників. Зараз там публікуються успішні атаки, здійснені проти росії.
Зарубіжні експерти відзначають процес створення фінансованої державою кіберармії безпрецедентним. Ніколи раніше жодному уряду не вдавалося завербувати незалежних кандидатів до глобальної волонтерської організації.
Нагадаємо, шещодавно у російській федерації іжевський завод "Донвард – Гідравлічні системи", що виробляє комплектуючі для бронетехніки рф зазнав масштабної кібератаки.