fbpx
Сьогодні
12:06 08 Бер 2023

Екорішення: до програми обміну ламп в Україні планують приєднатися ОАЕ

Фото: Мінекономіки

Об'єднані Арабські Емірати запропонували поставити Україні 5 млн енергозберігаючих LED-ламп: перша партія має надійти вже найближчим часом.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, посилаючись на підсумки зустрічі першого віцепрем'єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко з міністром зміни клімату та навколишнього середовища ОАЕ Мар'ям Аль Мхейрі.

"Представники ОАЕ висловили готовність долучитись до ініціатив з енергозбереження в Україні. Зокрема, до програми з заміни лампочок розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи, яка була запроваджена урядом України та ЄС в лютому цього року. Перша партія лампочок від ОАЕ найближчим часом має надійти в Україну, загалом ОАЕ запропонували поставити Україні 5 млн таких ламп", розповіли у відомстві.

Окрім цього, сторони обговорили програму підтримки українського малого й середнього бізнесу та внутрішніх переселенців, що змушені були тікати від війни.

"Минулого року український Уряд запустив масштабний грантовий проєкт підтримки малого й середнього бізнесу єРобота, який є дуже затребуваним серед вітчизняних підприємців, особливо зараз, під час війни.

Україна пропонує ОАЕ стати нашим партнером у цьому проєкті й долучитись до наповнення спеціалізованих фондів, кошти яких скеровуються на підтримку бізнесу в Україні.

Зокрема, на програми мікрогрантів на започаткування й розвиток власної справи. А також грантів для переробних компаній.

Грантові програми для підприємців – це не лише активізація бізнесу, це ще й створення сотень тисяч нових робочих місць, яких зараз потребують українці", – зазначила Свириденко.

Ще однією важливою проблемою для України, яку спричинила війна, є майже 5 мільйонів офіційно зареєстрованих внутрішніх переселенців. Вони були змушені тікати з зон бойових дій в центральні та західні регіони країни та потребують не лише роботи, а й житла.

"Ми обговорили з нашими колегами з ОАЕ можливість їх участі в проєкті побудови в одній з західних областей України міста-прихистку, розрахованого на 1000 жінок і дітей.

Окрім житла, медичної допомоги та можливості навчатися для діток, буде ще й програма психологічної підтримки тим, хто цього потребує. Людям, які змушені були покинути власні домівки через війну, держава має забезпечити прихисток", – сказала Свириденко.

Також ОАЕ підтвердили готовність надати:

  • предмети гігієни для соціально-медичних потреб,
  • 100 броньованих санітарних машин,
  • гуманітарну допомогу на 100 млн доларів для України.

Нагадаємо, що понад 2 млн українців вже приєднались до Всеукраїнської програми з обміну ламп, впроваджену урядом та ЄС наприкінці січня.

Майже за місяць від початку програми, українці обміняли у відділеннях Укрпошти вже 10 мільйонів жарівок на таку ж кількість світлодіодів.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: