fbpx
Сьогодні
10:12 02 Бер 2023

Бізнес проти корупції: у законопроєкті про захист прав споживачів виявили серйозні ризики

Антикорупційна експертиза підтвердила, що проєкт закону необхідно доопрацювати.

9 грудня 2022 року на засіданні Комітету ВРУ з питань економічного розвитку було підтримано до другого читання законопроєкт №6134 "Про захист прав споживачів". Законопроєкт зустрів бурхливу реакцію з боку бізнесу: підприємці зауважили в положеннях проєкту ризики, що ставлять під питання рух держави в напрямку дерегуляції бізнесу, та неузгодження з європейськими нормами.

Зокрема, корупційні ризики підприємці вбачали у створенні двох досить монопольних органів, які мали б розширені повноваження по контролю над діяльністю бізнесу. Водночас законопроєкт не врегульовував, як обиратимуться члени запропонованих органів та чи братимуть участь у цьому виборі представники бізнесу. Питання в підприємців викликала недостатньо врегульована норма про позасудове розв'язання спорів та рівень контролю над бізнесом з боку держави.

Недоліки в законопроєкті відразу помітили в бізнес — асоціаціях. ЕВА, висловивши низку принципових застережень, звернулась до Голови Верховної Ради із закликом не підтримувати проєкт Закону в чинній редакції та повернутися до голосування у сесійній залі після його доопрацювання. Значні ризики законопроєкту  помітила й Американська торговельна палата, зазначивши, що декілька пропозицій в законопроєкті "повністю нівелюють" європейські принципи, створюють корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Палата закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт.

Згодом законопроєкт отримав негативні висновки додаткової євроінтеграційної експертизи. А 28 лютого свої зауваження висловила й антикорупційна експертиза НАЗК. Тепер парламент муситиме переглянути положення законопроєкту згідно з рекомендаціями. 

Цей кейс — важливий показник демократичного процесу в Україні та сигнал для наших партнерів, адже на практиці доводить антикорупційний розвиток та розвиток громадянського суспільства в Україні, що цілком підтримує європейські стандарти розвитку бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: