fbpx
Сьогодні
17:26 13 Лют 2023

У Португалії понад 4,8 тисячі дітей стали жертвами сексуального насилля католицьких церковників, - розслідування

English version here

Фото: Hasenonkel/Depositphotos

У Португалії з 1950 року представники католицької церкви вдалися до сексуального насильства щодо 4 815 дітей, переважно священники.

Про це пишуть BBC та Reuters із посиланням на розслідування незалежної комісії, яку створила Португальська єпископальна конференція.

Так, загалом розслідувачі зафіксували 564 досвіди людей, які заявили, що стали жертвами жорстокого поводження з боку священників чи інших церковних чиновників. Загалом задокументували випадки, які вказують на щонайменше 4815 жертв сексуального насилля.

У багатьох випадках слова свідків вказували на те, що інші неповнолітні зазнавали насилля. Через це й жертв значно більше, ніж людей, які надавали свідчення. Проте комісія стверджує, що й це – лише верхівка айсберга.

77% людей, які скоювали насилля, були священниками, а серед жертв переважали чоловіки. Вони ставали жертвами в католицьких школах, церквах, будинках священників, сповідальнях та інших місцях. Більшість сексуальних домагань були щодо дітей віком 10-14 років, а наймолодшій жертві було лише два роки.

Очолював комісію дитячий психіатр Педро Стрехт. Він віддав шану людям, які в дитинстві стали жертвою сексуального насилля і наважилися про це розповісти.

"Вони набагато більше, ніж статистика", — сказав він.

Згодом із заявою має виступити президент Португальської єпископальної конференції та єпископ Лейрії-Фатими Хосе Орнелас. Він сказав, що позачергове засідання конференції обміркує найкращий спосіб забезпечити "справедливість" жертвам.

За даними розслідувачів, до прокуратури передали 25 справ. На багато інших не поширюється строк позовної давності.

Це розслідування у Португалії почали у січні 2022 року. Воно стартувало після того, як розслідування у Франції показало, що в цій країні жертвами сексуального насилля католицьких церковників стали близько 216 тисяч дітей.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: