fbpx
Сьогодні
14:00 11 Лют 2023

Землетрус "спонукав" привідкрити кордон між Вірменією та Туреччиною, який був "заморожений" вже 35 років

Фото: З відкритих джерел

Вірменія і Туреччина відкрили один з пунктів пропуску задля проїзду конвою з гуманітарною допомогою постраждалим від землетрусу. Цей наземний кордон був закритий майже 35 років.

Про це пише DW.

Міністерство закордонних справ Туреччини оголосило в п'ятницю, що уряди Туреччини та Вірменії погодилися дозволити громадянам інших країн – але ще не власних – перетинати кордон між двома країнами.  

Країни домовилися відкрити для проїзду КПП "Аліжан", щоб у Туреччину змогли проїхати п'ять вантажівок з гуманітарною допомогою, зібраною вірменами.

Вірменська сторона уточнює, що конвой перетнув кордон вранці 11 лютого.

Зазначають, що їхній спільний кордон був закритий від 1993 року, коли Вірменія та Азербайджан вступили у протистояння після розпаду Радянського Союзу.

Попереднього разу пункт пропуску відкривали у 1988 році і також через землетрус – того разу у Вірменії. Тоді гуманітарну допомогу надсилав турецький Червоний півмісяць. Зазначимо, що внаслідок стихійного лиха, відомого як Спітакський землетрус, загинуло тоді щонайменш 25 тисяч людей.

Проте авіасполучення між Туреччиною та Вірменією існує.

У МЗС Туреччини також заявило, що дві країни також дозволять пряму повітряну торгівлю вантажами між собою якомога швидше.

Цей крок стався після відновлення дипломатичних відносин між Анкарою та Єреваном у грудні минулого року, після чого відбулися переговори між спеціальними представниками двох країн у січні, спрямовані на повне відновлення зв'язків.

Туреччина та Вірменія мають важку спільну історію в основному через геноцид колись значної вірменської меншини Туреччини в 1915 році.

Довідка

На ранок 11 лютого підтверджена кількість загиблих внаслідок землетрусу у Туреччині перевищила 20 600, разом із загиблими у Сирії кількість жертв землетрусу наблизилася до 24 тисяч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: