fbpx
Сьогодні
11:30 29 Січ 2023

Заборона на виїзд чиновників за кордон уже в дії: вона стосується і непридатних до військової служби

Фото: ДПСУ

Заборона на виїзд державних службовців, яка стосується й осіб, що непридатні до військової служби, або мали інші підстави для виїзду, вже набула чинності.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону та в коментарі УП.

Спікер ДПСУ нпідкреслив, що постанова № 69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності та вже діє.

Урядовці, народні депутати, низка інших посадовців, прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати кордон виключно з метою службового відрядження.

Дот того ж уряд визначив, що в триденний термін міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні надати до Адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб.

Надалі вони зобов'язані направляти зміни до цього списку.

Адміністрація ДПСУ забезпечить наявність цих списків у своїх інспекторів на кордоні.

Визначено також перелік винятків для перетину кордону цими особами:

  • жінкам або батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном у виняткових випадках за наявності підтверджуючих документів;
  • для лікування за кордоном;
  • на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

Демченко наголосив, що ухвалені нововведення не мають гендерного забарвлення і стосуються як чоловіків, так і жінок.

Окремо речник Держприкордонслужби повідомив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні.

Це і відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду та їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку, чи посилають у службове відрядження.

УП спитала, скільки чиновників виїхало в п'ятиденний термін (відколи було ухвалено рішення РНБО і до винесення постанови Кабміну №69 -ред) і чи всі вони повернулися в Україну.

У відповідь Демченко зазначив, що прикордонники не ведуть подібну статистику.

Вони здійснюють пропуск осіб керуючись нормами чинного законодавства, які регламентують перетин державного кордону України.

Окремо речник ДПСУ зазначив, що нинішні норми стосуються і осіб, визнаних непридатними до військової служби, які перебувають на держслужбі.

"Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації.

Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців", резюмував речник прикордонної служби.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: