fbpx
Сьогодні
16:42 09 Гру 2022

Вже 19 країн світу визнали офіційно Голодомор геноцидом українського народу

Вже у 19 країнах світу Голодомор 1932-1933 років офіційно визнано геноцидом українського народу.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

У заяві МЗС зазначено: "Сьогодні його вже визнали 19 держав у різних куточках світу. Ми висловлюємо їм щиру вдячність за таку підтримку і закликаємо країни, які цього ще не зробили, ухвалити відповідні документи на законодавчому рівні".

У відомстві повідомили, що продовжують закликати міжнародну спільноту посилювати тиск на російську федерацію, збільшувати обсяги військової та гуманітарної допомоги уряду України, сприяти належному розслідуванню та документації злочинів рф в Україні, а також підтримати створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України задля притягнення росії та її керівництва до відповідальності.

Дипломати запевнили, що продовжуватимуть роботу, спрямовану на офіційне визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу, а також зазначили, що цілеспрямоване знищення всієї національної, етнічної, расової чи релігійної групи є найтяжчим з можливих злочинів проти людяності.

"Непокаране зло небезпечне. Саме тому важливо встановити відповідальність за злочини минулого, щоб вони не повторювалися в майбутньому", – констатує українське зовнішньополітичне відомство.

Довідка

Рубрика писала, що Європейський парламент планує обговорити та проголосувати резолюцію про визнання Голодомору в Україні геноцидом українського народу 15 грудня.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: