fbpx
Сьогодні
18:10 26 Лис 2022

Президент України заявив, що ціна на російську нафту має бути $30 - 40 за барель

Президент Володимир Зеленський наполягає на обмеженні цін на російську нафту на рівні 30-40 доларів за барель, аби росія не використовувала нафтові мільярди у війні проти України.

Про це він повідомив на пресконференції з нагоди установчого саміту зернової ініціативи Grain from Ukraine, передає "Укрінформ".

"Хотілося б, щоб ці санкції щодо прайскепів – обмеження ціни на нафту – спрацювали не політично, а реально. Щоб росія потім не використала ці мільярди. А ми говоримо про десятки мільярдів! Обмеження, яке сьогодні розглядається, становить близько $65. Я вважаю, що воно штучне: росія заробить ті десятки мільярдів. Ми би хотіли, щоб санкції виявилися результативними й обмеження були на рівні $30-40, аби росія їх відчувала", – сказав він.

Також Зеленський зазначив, що наразі обговорюється можливість запровадження санкцій у 9-му пакеті.

Українські дипломати роблять усе можливе, щоб не було перерви між обмеженнями щодо росії, а також "дотискають" зниження граничної ціни на нафту. Водночас Президент подякував литовським та польським партнерам за підтримку позиції України, а також всім країнам, які долучилися до санкцій.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зауважив, що граничні ціни на російську нафту необхідні країнам ЄС, аби економіка держав не зазнала стрімкого падіння, що, за його словами, негативно відобразиться й на Україні.

"Ми розуміємо, скільки грошей росія отримує за нафту. Саме тому ми з країнами G7 будемо працювати, щоб санкції були ефективними й погодженими між всіма партнерами", – сказав він.

Також очільник польського уряду наголосив на необхідності конфіскації російських активів, зокрема власності олігархів, і спрямування їх на відбудову України.

Довідка

Європейський Союз обговорює обмеження ціни на російську нафту на рівні 65-70 доларів за барель. Проти цього варіанту активно виступають країни Балтії та Польща.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Скептик

Ну... Раз Зеленский заявил...., значит так тому и быть! Мировой же лидер!..

2
Владислав Лісняк

Щодо ринкової економіки
Вільний та конкурентний ринок – це система, яка, без втручання зовні встановлює та підтримує рівновагу цін та обсягів попиту-пропозиції товарів за уподобаннями несхильних до ризиків індивідуумів, або ринковою ціною (тобто ринкову ціну визначають несхильні до ризиків індивідууми за їх уявленням, тобто математично за показнико-вою функцією, а в ідеалі за логарифмічною коли еластичність дорівнює одиниці.
Крім того
Вільний та конкурентний ринок має ознаки:
1) вільного доступу на ринок суб’єктів конкуренції (продавців та покупців);
2) переважної більшості на ринку несхильних до ризиків суб’єктів конкуренції;
3) абсолютної мобільності всіх наявних на ринку об'єктів (товарів);
4) абсолютної однорідності товарної продукції;
5) наявності повної інформації на товари, обсяги, ціни, дохідності та активності, інших;
6) жодний з суб’єктів конкуренції не може одноосібно впливати на рішення інших щодо цін.

Чи є ринок нафти вільним та конкурентним, на якому встановлюються ринкові ціни, вочевидь, що ні.
То про яку ринкові ціни може бути мова? Нонсенс.
Існує імперична модель визначення ринкової ціни на базі статистичних даних, до якої багато запитань щодо її коректності, оскільки методологічного обґрунтування її побудови не існує.

Ринкова ціна на нафту РФ з боку пропозиції може бути розрахована, як собівартість за витратами на видобуток, десь в межах 40 дол. США за тону, витрат на транспор-тування, також в межах 40 дол. США за тону, та прибутка за ринковою нормою дохідності по депозитах найбфльш стабільних банків, що на тепер не перевищує 10%, інші можливі витрати.
Розрахувати ринкову ціну на ринку за обсягом попиту можливо за функцією корисності несхильного до ризиків ундивідуума за ціною. За рівноваги обсягів попиту та пропозиції за ціною та активного ринку та ринкової норми дохідності виникають рин-кові ціни, а це
орієнтовно не більше 120 дол. США за тону, або в 6 раз менше за барель, якщо не буде обгрунтовано інші витрати.
За умовами відсутності ринкової ситуації на ринку нафти, а її апріорі не має, ро-зрахувати ринкову ціну безпосередньо з середніх спекулятивних цін пропозиції не можливо.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: