fbpx
Сьогодні
Фото 12:05 16 Сер 2022

Майже 85% українського населення вважають себе громадянами своєї країни, – результати опитування КМІС

Майже 85% мешканців України вважають себе перш за все громадянами своєї країни

Про це інформує Рубрика, посилаючись на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 6-20 липня.

Як зазначили соціолги, серед жителів Сходу таких 81%, серед російськомовних українців – 81%, серед російськомовних росіян – 78%.

"На питання "Ким ви себе перш за все вважаєте?", що стосувалося ідентичності в територіальному та політичному контекстах, майже 85% опитаних обрали варіант відповіді "Громадянином України".

Мешканцем свого населеного пункту або регіону себе вважають трохи більше 6%. Громадянином світу або Європи себе назвали майже 4%", наголосили у КМІС.

опитування КМІС

Фото: КМІС

 

Соціологи також підкреслили, що близько 3% вважають себе представником етносу або нації.

А громадянином колишнього Радянського Союзу себе відчувають трохи менше 1% опитаних.

При цьому соціологи зазначають, що серед різних соціальних категорій населення – вікових, регіональних, лінгво-етнічних, гендерних і поселенських – немає великої різниці за цим показником.

опитування КМІС

Фото: КМІС

У КМІС підкреслили, що показовою є динаміка змін громадянської ідентичності, яка була зафіксована у 1992 році та у період з 2000 року й по теперішній час.

опитування КМІС

Фото: КМІС

Для цього використали дані Інституту соціології НАН України.

Як зазначають, громадянська ідентичність зросла майже у два рази – з 45,6% до 84,6%, зробивши тим самим маргінальними усі інші види ідентичності в територіальному та політичному контексті.

Дослідження тривало 6-20 липня. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2000 респондентів у віці 18 років і старше. Опитування проводилося з громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10% та 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: