fbpx
Сьогодні
Екорішення 21:06 10 Лип 2022

На Львівщині місто використовує біомасу для генерації понад 40% тепла

English version here

У місті функціонують чотири котельні, дві з яких — біопаливні

Майже половина міста Жовква у Львівській області використовує біомасу для централізованого теплопостачання. Загалом у місті понад 40% тепла продукується з відновлювальних джерел енергії: тирси, тріски, деревних гранул тощо.

Про це йдеться на сайті Біоенергетичної асоціації України.

За даними UABIO, упровадження низки проєктів у Жовкві дало можливість знизити тариф для населення на 10%, для організацій — на 30%.

Водночас Жовківщина на 30% скоротила споживання газу для населення. Зазначається, що в місті проживає понад 13 тисяч мешканців.

Майже 30% тепла в Жовкві виробляється завдяки спалюванню відходів від деревообробки та переробленню біомаси.

Відомо, що в місті функціонують чотири котельні, дві з яких — біопаливні. Котельні реконструювали та встановили твердопаливні котли. До того ж газові котельні функціонують у резервному режимі, тобто їх запускають лише за різкого зниження температури. В інший час тепло дає біомаса. Система повністю автоматизована: щойно температура повітря різко падає, на допомогу біопаливним котлам приходять звичайні, газові. Потужність відновлюваної генерації становить 10,282 Гкал/год, зокрема:

  • населення — 7,229 Гкал/год
  • бюджетні установи — 2,760 Гкал/год
  • інші організації — 0,285 Гкал/год

Такого типу котельні на альтернативному виді палива одночасно опалюють бюджетні установи, населення і приватних споживачів.

Як пояснили в UABIO, паливо заготовляють влітку. Переважно це відходи від деревообробних підприємств. Узимку їх подрібнюють, заготовлюють і спалюють у котельні.

Шлях до енергетичної незалежності та енергоефективності

В асоціації розповіли, що запровадження заходів з енергозбереження та переведення котелень із газу на альтернативні види палива в межах різних проєктів розпочалося з 2010 року. Перші кроки зі встановлення твердопаливних котлів здійснили ще у 2005-2006 роках.

Завдяки комплексному підходу Жовква скоротила споживання газу вдвічі.

Наприклад, у межах програми Європейського Союзу "Угода мерів – Демонстраційні проєкти" встановлено індивідуальні теплові пункти в комунальних багатоквартирних будинках та бюджетних установах. Це спеціальні системи, які коригують температуру в приміщенні. Можливість знижувати та підвищувати температуру відповідно до потреб сприяє економі витрат на опалення.

Також замінено приблизно 70% старих тепломереж на нові, проведено їх об'єднання.

Місцеву енергетичну революцію втілено на гранти європейських фондів та інститутів. В енергетику Жовкви було інвестовано мільйони євро грантових коштів.

Подальші проєкти спрямовані на мінімізацію витоку тепла. Нині частково замінили старі радянські труби на ділянках від котелень до житлових будинків новими, повністю ізольованими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: