fbpx
Сьогодні
17:04 16 Січ 2022

Вчені заявили, що люди в масках є привабливішими

Фото Reuters

Дослідники з Кардіффського університету (Уельс) заявляють, що люди насправді виглядають більш привабливими, коли носять маски під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє Sky News.

Особливо носіння синьої медичної маски підвищує привабливість людського обличчя, вважають дослідники.

За словами професора Майкла Люїса, до проведення цього дослідження було відомо, що медичні маски для обличчя знижують людську привабливість. Адже у різних суспільствах асоціювали носіння масок із хворобою у людини.

Проте під час пандемії коронавірусу у людей змінилося сприйняття, коли тепер бачать людину в масці.

Дослідження визначило, як різні типи масок для обличчя змінили привабливість 40 чоловічих облич.

Групу жінок попросили за 10-бальною шкалою оцінити привабливість зображень чоловічих облич: без маски, одягнених у тканинну маску, одягнених у синю медичну маску та тримаючи в руках чорну обкладинку книги, що покривала б ту ділянку обличчя, яку покриває маска.

маски привабливість

Фото: Sky News

«Наше дослідження показує, що обличчя сприймається найпривабливішим, коли воно прикрите медичною маскою. Можливо, це пов'язано з тим, що ми звикли до медичних працівників, які носять сині маски, а тепер асоціюємо їх (сині медичні маски – ред.) з людьми, які займаються доглядом або медичними професіями», – заявив Люїс.

Дослідник Майкл Льюїс додав, що, можливо, маски роблять людей привабливішими, оскільки вони спрямовують увагу на очі.

Водночас інші дослідження показали, що прикриття лівої або правої половини обличчя також робить людей привабливішими частково тому, що мозок заповнює відсутню частину й домальовує те, чого немає.

Він додав, що дослідники також виявили, що обличчя вважаються привабливішими, коли вони прикриті тканинними масками, ніж коли вони не прикриті взагалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: