fbpx
Сьогодні
17:48 17 Гру 2021

The Economist назвав "країну року"

Щороку видання The Economist обирає «країну року». «Нагорода» дістається не найбільшій, найбагатшій чи найщасливішій державі, а країні, яка, на думку аналітиків, показала найбільший прогрес у важкому 2021 році.

«Переможцями» минулого року були Узбекистан, Колумбія і Туніс. У 2021, за версією The Economist, «країною року» стала Італія.

Цей рік був важким. COVID-19 продовжував поширювати труднощі, оскільки розроблені вакцини були розподілені нерівномірно, і з'явилися нові штами вірусу, такі як «Омікрон» та «Дельта».

У багатьох країнах громадянські права та демократичні норми були підірвані. Головний лідер російської опозиції був ув'язнений. Прихильники колишнього президента США Дональда Трампа штурмували Капітолій. Громадянська війна охопила Ефіопію та М'янму. Проте серед таких похмурих подій був і привід для надії.

У Самоа суди перемогли конституційну кризу, позбавили влади правлячу партію, яка проіснувала 33 роки, і прем'єр-міністра, який стверджував, що «був обраний Богом». Лідером країни вперше в історії стала жінка.

Молдова, одна з найбідніших країн Європи, довгий час була «об'єктом російського відмивання грошей». Але наприкінці 2020 року Молдова обрала президентом Майю Санду, яка пообіцяла боротися з корупцією.

Замбія відновила свою демократію. Рік тому країна була корумпована і «розбита». У серпні її лідери намагалися сфальсифікувати вибори, але жителі Замбії проголосували за ліберального політика Хакаїнде Хічілему. З тих пір Хічілема уклав угоду з МВФ, пообіцявши побороти корупцію.

Литва також відстоювала демократичні цінності. Країна кинула виклик уряду в Пекіні, дозволивши Тайваню відкрити представництво у Вільнюсі. Литва також «порадила» своїм громадянам «викинути» смартфони китайського виробництва після того, як було знайдено програмне забезпечення для «цензури», що активувалося без попередження.

Литва протистояла й іншим авторитарним режимам. Країна дала притулок дисидентам із сусідніх Білорусі та Росії, включаючи лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську. Диктатор Алєксандр Лукашенко намагався помститися, привівши натовпи біженців до європейських кордонів. Китай, ймовірно, також сповнений рішучості «помститися» Литві.

Однак, за версією видання, країною року стала Італія. Не завдяки футболістам, які виграли великий європейський трофей, чи перемозі на Євробаченні, а саме завдяки політиці країни.

The Economist часто критикував Італію за те, що вона обирала «слабких» лідерів. Через слабке управління італійці були біднішими у 2019 році, ніж у 2000 році. Проте цього року Італія змінилася.

На думку аналітиків видання, Маріо Драгі став компетентним прем'єр-міністром, який має міжнародну повагу. Цього разу більшість політиків країни забули про свої розбіжності, щоб підтримати програму ґрунтовних реформ.

Рівень вакцинації проти COVID в Італії є одним із найвищих у Європі. І після важкого 2020 року її економіка відновлюється швидше, ніж у Франції чи Німеччині. Звичайно, існує небезпека, що цей незвичний сплеск поміркованого управління може згаснути. Драгі хоче бути президентом, а це більш «символічна» посада, і, можливо, його замінить менш компетентний прем'єр-міністр. Але важко заперечити, що сьогодні Італія у кращому стані, ніж була у грудні 2020 року, резюмує видання.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: