fbpx
Сьогодні
15:18 22 Лип 2021

У Мін'юсті прокоментували скаргу Росії до ЄСПЛ проти України

Мін'юст

У Міністерстві юстиції України кажуть, що скаргу Росії до Європейського суду з прав людини на Україну чекає неминуча поразка, в тому числі через низку порушень з юридичної точки зору.

Про це повідомили міністр юстиції Денис Малюська та його заступник Іван Ліщина, яких цитує пресслужба відомства.

"Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з'явиться додатковий медіа майданчик для промивання мізків та медіа-привід. Але з юридичної точки зору – їх очікує неминуча поразка. Ну але хоч намагаються контратакувати у lawfare, де поки що усі голи – у їх ворота", – сказав Малюська.

Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина звертає увагу, що на сайті Мін'юсту РФ щодо цієї "блискучої перемоги Російської юридичної думки над здоровим глуздом" нічого немає.

Ліщина дає просвітній "лайфхак" Генпрокуратури РФ щодо особливості участі в процесі в ЄСПЛ: заявникам потрібно пояснити ЄСПЛ, які саме права, передбачені Європейською конвенцією з прав людини, порушені тими обставинами, на які вони посилаються. У повідомленні ж ГП РФ немає жодних посилань на будь-які статті Конвенції або Протоколів.

Також викликає питання, яким саме чином РФ збирається пояснювати виконання формальних вимог прийнятності, зокрема, шестимісячного строку подання заяви, наприклад, щодо скарг стосовно МН17, або подій на Майдані та у Будинку Профспілок в Одесі, що відбулись у 2014 р.

"Щодо правила 39, хтось дайте Генпрокуратурі РФ переклад російською фрази "Court, apply Rule 39 only where there is an imminent risk of irreparable damage" (Mamatkulov and Askarov v. Turkey [GC], nos. 46827/99 and 46951/99, § 104, 4 February 2005). Чи в них він вже є, разом із поясненням, чому такої "безпосередньої небезпеки" не було рік чи два роки тому?

Викликає питання фальстарт в оприлюднені інформації щодо нової заяви – на сайті Суду ніякої інформації щодо нової міждержавної заяви немає, а Генпрокуратура вже звітує про її подання? Чи це щоб потім волати, що Суд безпідставно відмовив у застосуванні Правила 39? Нарешті, вишенька на торті: заява МЗС РФ, в якій він "очікує" "неупередженого і неполітизованого відношення ЄСПЛ до російської скарги, а також досконального дослідження Судом представлених державою-позивачем матеріалів і доказів".

Тобто без такої заяви Суд був би політизованим та неуважним, а з заявою нормально почнуть працювати. Може, МЗС встановить для ЄСПЛ якесь загальне правило, щоб він розглядав всі справи за участю РФ "неполітизовано" та "уважно" until instructed otherwise? Ну щоб іншим справам не було прикро, що про них МЗС нічого ЄСПЛу не писав…", – сказав Ліщина.

Як повідомляла Рубрика, Росія подала до Європейського суду з прав людини міждержавну скаргу проти України за 10 групами звинувачень, звинувачуючи Україну у загибелі мирних жителів у 2014 році, катастрофі MH17, обстрілі російських територій, дискримінації російськомовного населення.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
ХаДС-ХаСС ГиГиГи

Жоден біль-менш юрист, тим паче самоповажаючий себе та своїх колег, у тому числі і колегу - юриста Президента, не стане от так, з опалу, висловлюватись щодо підсумку розгляду певним органом певної скарги, заяви, позову, клопотання якоїсь сторони у якоїсь справі.
Продати якусь нерухомість, і просто юрист, і навіть міністр цілої Юстиції, може.
І то лише через нотаріальний офіс. Сам просто - ні.
Що, міркую таки через нотаріуса, вдало виконав і наш мінюрист Юстиції, розпорядившись від імені держави її власністю: парою - тройкою тюрем.
Щоб начебто єврочином відремонтувати якусь пару камер в СІЗО.
Для того щоб підозрювані, обвинувачувані, перебуваючі під вартою могли в європейських умовах відпочити від важких трудів на волі, в очікуванні судових вердиктів.
Не уподобляйтесь пане министер нашим журналистам, які "знають" все наперед, але не завжди вгадують підсумок.
Як на мене, то в порядку прогнозу результат рощгляду скарги РФ, такі - да, може бути для неї незадовільним.
Міняйте прохвесію пане - министер. Вам же на користь.
Ріелтером, наприклад. З торгівлі землею селянською, наприклад. Гомонять дуже вигідна ця справа.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: