fbpx
Сьогодні
09:27 16 Тра 2021

У ТКГ повідомили про шанс розблокування процесу обміну полоненими

Фото Reuters

Процес обміну полоненими між Україною та ОРДЛО може бути розблокований. Сторони зробили перший крок, хоча домовленості про обмін поки немає.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, учасниця гуманітарної підгрупи Тетяна Іванова.

На запитання, чи є шанс повернути полонених в осяжному майбутньому, Іванова відповіла:

"Шанс є завжди, тим паче, що я бачу перші ластівки розблокування процесу обміну. Це перший крок – обмін списками. Дуже довго ми не могли наблизитись до цього кроку, оскільки представники ОРДЛО у ТКГ щоразу, коли доходила розмова до обміну списками, посилалися на так зване процесуальне очищення. Нарешті цей крок здійснений, і для мене це перша ластівка для розблокування процесу. Ми продовжуємо робити процесуальне очищення. Для частини людей це очищення зроблене. Щодо інших таке очищення триває".

На запитання, про яку кількість людей ідеться, Іванова заявила:

"Я зараз не можу вам сказати про кількість людей, оскільки ТКГ – це не постійний чинний орган. Минуле засідання було у квітні й наступне буде тільки у вівторок-середу. Я знаю також зі слів спікера ТКГ, що йдеться про від 90 до 100 осіб. Загальна кількість (утримуваних Росією осіб – ред.) 260-270 осіб, однак у цій цифрі є люди, щодо яких не встановлено їх місцеперебування".

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: