fbpx
Сьогодні
15:18 25 Бер 2021

Арахамія обіцяє "поховати" правками законопроект про нові ознаки трудових відносин

Фото: Рубрика

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія обіцяє зробити все від нього залежне, щоб урядовий законопроєкт про визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності не був ухвалений Верховною Радою.

Про це він заявив на пресконференції Мінцифри щодо доопрацьованого законопроєкту про Дія City, передає Укрінформ.

"Хочу зараз публічно пообіцяти. Я знайшов, що це законопроєкт №5054, це про сім ознак трудових відносин. Ми точно зробимо так, що поховаємо цей законопроєкт у Верховній Раді. Це у моїй компетенції, і якщо так дійсно буде важко це зробити, я особисто зареєструю десяток тисяч правок, і ми це точно поховаємо у Верховній Раді.

Це важливо розуміти, я чув це від асоціації айтішників, від своїх друзів, вони всі говорять, що… є Дамоклів меч, який зараз висить у вигляді законопроєкту. У нас тут спільна позиція із міністерством (Мінцифра – ред.), і ми точно не дамо такому законопроєкту пройти Верховну Раду", – сказав Арахамія.

Як повідомлялося раніше, на позачерговому засіданні 8 лютого Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, в якому визначено сім ознак наявності трудових відносин:

  • виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;
  • здійснення регулювання процесу праці, що має постійний характер та не передбачає встановлення особі конкретного визначеного результату за певний період;
  • виконання роботи на робочому місці, визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи;
  • систематична виплата винагороди особі, яка виконує роботу;
    встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку;
  • відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов'язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.

У разі ухвалення закону парламентом, за наявності хоч би трьох ознак із семи роботодавець буде зобов'язаний укласти з працівником трудовий договір.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: