fbpx
Сьогодні
12:47 27 Січ 2021

Зеленський: Ми маємо робити більше, ніж можливо, для збереження правди про Голокост

English version here

фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у Міжнародний день Голокосту заявив, що ми маємо робити більше, ніж можливо для збереження і поширення правди про Голокост, для того, щоб злочини XX століття ніколи не повторилися.

Про це він написав у соцмережах.

"Ми живемо в особливо відповідальний час – коли можемо безпосередньо контактувати з останніми з тих, хто пережив Голокост і хто звільнив тоді світ від нацизму. Вони поступово відходять в інший світ. А це означає втрату можливості почути з перших вуст про те жахіття, яке влаштували нацисти, та про спасіння, яке відбулося тоді.

Коли є живі свідки, історію не вийде ігнорувати чи остаточно перекрутити. Бо завжди прозвучить найвагоміше нагадування: як воно справді було. Бо знайдеться той, хто проведе чітку межу – між етикою і втратою совісті, між знанням і озвірінням, між тим, хто каже правду, і тим, хто намагається збрехати.

Документи, книжки, фільми, лекції, офіційні згадування, пам'ятники та музеї – усе це саме по собі не замінить живе свідчення. Тому потрібно знову й знову проговорювати речі, які, можливо, здаються автоматично зрозумілими, але… Кому? Насправді тим, хто ще застав свідків Голокосту та врятованих від смерті, яку планували нацисти. Тим, хто ще чув у своїх родинах від своїх близьких – живих свідків того часу, якою була Друга світова війна і що таке Голокост. 

Людство поступово переходить у нові обставини – коли навколо дуже багато так званої гібридної інформації. Тож ми маємо робити навіть більше, ніж можливо, для збереження правди про Голокост. Для поширення правди. Для приєднання нових поколінь до системи етичних координат, яка виникла від щирого усвідомлення, що злочини XX століття більше ніколи не мають повторитись.

З кожним роком це завдання буде все більш важливим і складним для кожного суспільства. Щоб історія не була порожніми словами. Щоб люди дійсно розуміли, чому, наприклад, саме сьогоднішній день став Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Щоб усі усвідомлювали самі й могли розповісти своїм дітям, що падіння нацизму справді було порятунком людства, перемогою тих цінностей, які, власне, й зробили нас людством", – пояснив президент.

Зеленський нагадав, що 27 січня 1945 року солдати нашого 1-го Українського фронту у складі армії Радянського Союзу звільнили в'язнів табору Аушвіц-Біркенау. "У цьому таборі смерті за роки його існування було вбито понад півтора мільйона людей. Кожне таке звільнення, кожне відкриття правди про злочини нацистів наповнювало тоді нездоланною силою слова: ніколи знову. 

Наш обов'язок – забезпечувати й надалі, навічно нездоланність сили цих слів. Ніколи знову!"

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: