fbpx
Сьогодні
22:21 22 Чер 2020

Використання "Центренерго" виключно вугілля збільшить борги на 2,2 млрд, – Фонд держмайна

Використання "Центренерго" виключно вугілля призведе до нарощування додаткового боргу мінімум на 2,2 мільярда гривень до кінця 2020 року.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава ФДМ Дмитро Сенниченко.

"Вирішити багаторічну проблему всіх шахт за рахунок напівзбанкрутілого іншого державного підприємства – точно не мудре рішення. Розпорядження Кабміну від 17.06.2020 про те, щоб зобов'язати "Центренерго" закуповувати вугілля "вітчизняного" виробника замість газу – це, на жаль, смертний вирок підприємству, адже за цих умов "Центренерго" втрачатиме по 30 копійок на кожній кіловат-годині електроенергії.

При використанні "Центренерго" газу собівартість кіловат-години складе 83 копійки. Якщо ж використовувати тільки вугілля – ціна кіловат-години зросте до 1,2 гривень", – пише Сенниченко.

Глава ФДМ наголошує, що для "Центренерго" важливо давати Україні якомога дешевшу електроенергію.

"В інтересах людей і виробництва "Центренерго" в цій ціновій кон'юнктурі оптимально використовувати комбіновану паливну модель і підмішували дешевий газ.

Використання виключно вугілля до кінця року призведе до нарощування додаткового боргу мінімум на 2,2 млрд гривень, що остаточно поставить на Центренерго хрест.

Тому ми запропонували КМУ змінити рішення від 17.06.2020 року так, щоб ми закуповували вугілля тільки державних шахт, а не будь-яких вітчизняних", – підсумував Сенниченко.

ПонеділокТема складна Многабукв Ситуація в енергетиці дуже тривожна. У п'ятницю на засіданні антикризового…

Posted by Dmitry Sennychenko on Monday, June 22, 2020

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: