fbpx
Сьогодні
18:54 01 Січ 2020

Коболєв заявив про офіційне завершення анбандлінгу ГТС

Оператор газотранспортної системи України відокремився від Групи Нафтогаз і повністю перейшов в управління АТ "Магістральні газопроводи України". Таким чином, процес анбандлінгу офіційно завершено.

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Сьогодні завершився анбандлінг, незалежний оператор ГТС повністю відокремився від Групи Нафтогаз та розпочав автономну роботу – транспортування природного газу для споживачів України та ЄС", – написав він, привітавши колективи та проєктні команди Оператора ГТС, Укртрансгазу, МГУ та Нафтогазу з вчасною та успішною реалізацією важливого національного проєкту.

За словами Коболєва, це була наймасштабніша реформа в енергетичному секторі за всю історію незалежної України.

"Україна виконала норму Третого енергопакету ЄС і довела, що є відповідальним та надійним союзником", – наголосив голова правління НАК.

незалежний оператор ГТС повністю відокремився від Групи Нафтогаз та розпочав автономну роботу

Він подякував Президентові, уряду, Верховній Раді, НКРЕКП та всім причетним "за волю та злагоджену копітку роботу на результат, якого вдалось досягти за останні півроку".

Коболєв також зауважив, що Нафтогаз перестав бути акціонером (бенефіціаром) Оператора ГТС, проте стає його великим клієнтом і "готовий по-партнерськи підтримувати в ініціативах, спрямованих на розвиток цивілізованого та конкурентного газового ринку в Україні".

Водночас, на сторінці Нафтогазу у соцмережі уточнюється, що Оператор ГТС України вийшов з Групи Нафтогаз і тепер на 100% належить АТ "Магістральні газопроводи України", яке, в свою чергу, на 100% належить Міністерству фінансів України.

Раніше керівник "Оператора газотранспортної системи України" Сергій Макогон повідомив, що підписав акт прийому-передачі активів української ГТС з АТ «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України». Актом було передано понад 47 тисяч інвентарних одиниць.

ОГТСУ прозвітував, що перша ніч минула у штатному режимі, до ЄС протранспортовано перші кубометри газу за новим транзитним контрактом.

Нагадаємо, Гончарук заявив, що українська енергосистема стане частиною європейської за 3 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: