fbpx
Сьогодні
16:04 25 Гру 2019

Коли раптом здається, що все погано: 6 пунктів, які потрібно в собі перевірити

Коли вас раптом накрили хвилі відчаю і здається, що все погано, перевірте наступні 6 пунктів:

1. Можливо, ви голодні. Якщо ви звикли не звертати увагу на своє тіло, вам складно відстежувати, голодні ви чи ні. Якщо ви звикли відчувати себе винуватим, коли хочете їсти, вам буде складно поставити цей пункт в значимі причини. Перевіряється це все досить просто: зверніть увагу на те, які рішення ви були готові прийняти до їжі, і які – після. Якщо є різниця, необхідно слідкувати за режимом харчування, інакше ви ризикуєте приймати неадекватні рішення. Нам легше знецінювати, сваритися, піддаватися поганим передчуттям або тривожитися, коли ми голодні.

2. Швидше за все, ви не виспалися. Якщо ви спите менше 6 годин за ніч, ви, швидше за все, неадекватні у своїх оцінках оточуючих людей або подій і схильні приписувати неіснуючі мотиви або бачити погані перспективи.

3. Шукайте істинний об'єкт роздратування. Якщо вам хочеться штовхнути улюбленого кота, зірватися на те, кого ви зазвичай любите і бережете, швидше за все, вас розлютив хтось, кому не можна це показувати. Кіт або дитина в такому випадку будуть заміщує об'єктом для агресії. Що робити? Простіть себе. Зізнайтеся собі: насправді я злюся на начальника, ось він повів себе як козел і мудак, а решта ні до чого. Саме просте визнання цього факту знімає напругу. І, звичайно, вибачитеся перед котом!

4. Ви давно не робили те, що любите. Навіть якщо ви надобов'язкова людина і живете "не для радості, а для совісті", ви – живий. А живим потрібна радість. Як дати собі припасти до улюбленого заняття, навіть якщо воно здається іншим безглуздим? Відповідайте собі на це питання самі і зробіть для себе це. Це ваша дорогоцінна перлина, бережіть її!

5. Ваша причина тривоги захована від вашої свідомості, як скалка – ви не пам'ятаєте, де ви укололися, але це місце болить і на всю ногу наступати не можна. Частина вашої свідомості зайнята обробкою джерела, а частина психіки – придушенням тривоги, щоб не заважала жити і працювати. Необхідно сісти, відключити другу частину, сказавши "мене щось жахливо мучить і тривожить", і дати першій частині розгорнутися на повну міць: через хвилину ви будете знати, про що турбуєтесь, і приймете заходи.

6. Ви ізольовані від людей. Добре бути хікікоморі (ред. – люди, які прагнуть до усамітнення та ізоляції від суспільства), але для психіки небезпечно. Радіймо, відлюдники, наш час настав, думаєте ви, можна спілкуватися з усім світом, не виходячи з дому. Насправді ні. Це найсерйозніший і найнебезпечніший фактор з усіх перерахованих: вищим приматам для нормальної роботи нервової системи потрібен щоденний живий очної контакт. Виходьте з будинку в кафе, магазин, просто гуляти. Уникнення контактів з людьми веде до збільшення непродуктивних станів, розвитку депресій, замикає коло ізоляції. Бійтеся цього! Ви повинні подивитися в очі або почути голос хоча б одну живу людину в день, особливо якщо ви одинак. Скайп або будь-які віртуальні контакти цього не замінюють.

Автор: Юлія Рубльова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: