fbpx
Сьогодні
18:31 05 Жов 2019

ЦВК вирішила відшкодувати окремим партіям витрати на агітацію: кому пощастило

Центральна виборча комісія ухвалила постанову про відшкодування політичним партіям витрат, пов'язаних із фінансуванням передвиборчої агітації на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року.

Таке рішення ухвалено на першому засіданні оновленого складу Комісії, яке відбулося у суботу, 5 жовтня, повідомляє Укрінформ.

У документі зазаначається, що відповідно до статті 17-1 закону "Про політичні партії України" за рахунок коштів державного бюджету відшкодовуються витрати політсил, пов'язані з фінансуванням їх передвиборчої агітації під час позачергових виборів народних депутатів.

Як пояснили у Центрвиборчкомі, таке рішення приймається на підставі остаточного фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду партій, поданого не пізніше як у 60-денний строк для офіційного оприлюднення результатів виборів.

У ЦВК нагадали, що політсили, які взяли участь у розподілі мандатів, не мають права на таке відшкодування, яке здійснюється у розмірі фактично здійснених витрат, але не більше максимального розміру виборчого фонду. На позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року ця сума становила понад 475 млн грн.

Таким чином, відшкодовуватимуться витрати партіям "Батьківщина", "Голос", "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа – За життя" і "Слуга народу". Загалом, політсилам буде відшкодовано 467 млн 327 тис. 638 грн 83 коп.

Зокрема, "Батьківщині" відшкодують понад 87,2 млн грн, "Голосу" – понад 105,6 млн грн, "ЄС" – 99,4 млн грн, "ОПЗЖ" – 60,3 млн грн і "Слузі народу" – 114,6 млн грн.

Нагадаємо, що "Слуга народу" хоче завести "нових людей" до місцевих рад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: