fbpx
Сьогодні
10:53 14 Бер 2019

В Україні почастішали напади на активістів та журналістів, - ООН

З 2018 року по 15 лютого 2019 року в Україні зросла кількість жорстоких нападів та актів залякування на журналістів та інших працівників ЗМІ, громадянських і політичних активістів та адвокатів.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини.

"Упродовж звітного періоду УВКПЛ задокументувало 164 порушення щодо таких основоположних свобод, як свобода думки та вираження поглядів, свобода мирних зібрань і об'єднання, свобода релігії або переконань, а також права на захист від дискримінації та права на рівний захист законом", – йдеться у доповіді.

В ООН відмітили, що значна кількість нападів, ймовірно, "була скоєна крайніми правими групами, причому в більшості випадків безкарно".

Також повідомляється, що зросла кількість нападів на журналістів просто перед камерами, але правоохоронці не розглядали їх як перешкоджання діяльності журналістів.

"Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики", – йдеться у доповіді.

Також в ООН нагадали, що у 2018 році мали місце принаймні 2 окремі випадки, коли українські суди надали прокуратурі доступ до персональних даних журналістів-розслідувачів, включаючи й інформацію про їхні джерела.

"Такі рішення викликають занепокоєння й можуть заохотити подальші спроби влади залякувати журналістів, сприяти цензурі та знеохочувати їх до проведення розслідувань", – йдеться у доповіді.

Крім того, у 2018 році УВКПЛ спостерігало збільшення кількості жорстоких нападів на активістів громадянського суспільства.

"Напади, задокументовані у 2018 році, мали різний характер – від обливання жертв рідиною (17 липня голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна облили зеленкою, він отримав хімічні опіки очей; 31 липня співробітницю Херсонської міськради активістку Катерину Гандзюк облили кислотою, жінка померла) до заподіяння вогнепальних поранень (22 вересня в Одесі обстріляли активіста Олега Михайлика, він досі потребує інтенсивного медичного догляду) – і спричинили смерть двох активістів", – йдеться у доповіді.

В ООН підкреслюють, що попри створення Спеціальної парламентської слідчої комісії, розслідування декількох нападів не просувається (повішення Миколи Бичка, смерть Гандзюк після нападу).

Також повідомляється, що за звітний період задокументували 6 випадків нападів і залякування щодо адвокатів, задіяних у резонансних справах. Усі напади мали місце всередині будівель судів або перед ними.

Відзначається, що ці справи також не розслідуються належним чином.

"У більшості задокументованих випадків нападів УВКПЛ відмічає безкарність. Доки така безкарність залишається без уваги, простір для реалізації та захисту основних свобод знаходиться під загрозою", – підсумували в ООН.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: