Про це йдеться у новому плані сталого використання ресурсів і боротьби з відходами, з яким Міністерство навколишнього середовища, продовольства і сільськогосподарського розвитку Великобританії незабаром ознайомить громадськість, передає The Independent.
На даний момент контейнерами для харчових відходів користується лише третина англійців, тоді як у Шотландії даний показник перевищує 50%, а в Уельсі – досягає 100%.
Передбачається, що нововведення дозволить знизити на сміттєзвалищах викиди метану – потужного парникового газу і скоротити використання викопного палива.
Як підкреслив міністр інвестицій Великобританії Грем Стюарт, утилізація харчових відходів за допомогою технології анаеробного розкладання відкриває перед країною "дивовижні можливості". В процесі метанового бродіння харчові відходи розкладаються під впливом різних бактерій, утворюючи тверді залишки (шлам), які можна застосовувати як добриво, і біогаз, який можна використовувати для опалення і електрогенерації.
Шарлотта Мортон, що очолює Асоціацію анаеробного зброджування і біоресурсів (Anaerobic Digestion and Bioresources Association), вважає спалювання харчових відходів і їх захоронення на полігонах абсурдними. «Потрібні негайні дії з боку уряду щодо ефективної утилізації органічних відходів, які дозволять скоротити використання викопного палива», – підкреслила вона.
Проти установки контейнерів для харчових відходів у всіх домогосподарствах можуть виступити місцеві ради, які будуть змушені виділити на реалізацію ініціативи додаткові кошти.
Остаточне рішення поки не прийнято. План винесуть на громадське обговорення.
Півтора місяці тому Великобританія запустила програму зі скорочення харчових відходів, вартість якої оцінюється у 15 млн. фунтів стерлінгів. На додачу, у цьому році країна відмовилася від використання пластикових мікрогранул у косметичній продукції. Уряд анонсував заборону на пластикові трубочки і ватні палички.
За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), щороку близько третини всіх продуктів харчування, які виробляються у світі, – близько 1,3 млрд тонн – не використовуються: псуються, губляться, викидаються.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Лідер росії володимир путін заявив про готовність співпрацювати зі США у сфері рідкісноземельних металів, зокрема з родовищ… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідерами країн Північної Європи та Балтії: Президентом Фінляндії Александром… Читати більше
За реагування Міністерства оборони України було поновлено грошові виплати низці військовослужбовців, які раніше були необґрунтовано… Читати більше
Європейська комісія наступного місяця оприлюднить оцінку щодо приєднання України до роумінгової зони ЄС і сподівається… Читати більше
23 лютого, в переддень третьої річниці повномасштабного вторгнення росії проти України, 5 окрема штурмова бригада… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.