fbpx
Сьогодні
17:42 31 Сер 2018

Суттєвий прогрес: в Європарламенті розглянули звіт щодо виконання Україною угоди про асоціацію

Фото Reuters

Комітет Європарламенту із закордонних справ (AFET) провів засідання, на якому вперше був розглянутий проект доповіді щодо виконання Угоди про асоціацію ЄС-Україна.

Автором проекту доповіді виступає німецький євродепутат Міхаель Галер, передає ЄП.

На засіданні у четвер основні висновки документу представляв експерт, науковий співробітник "Коледжу Європа" Андрій Тюшка.

Він зазначив, що імплементація положень угоди в Україні стикається з низкою негативних соціально-політичних, економічних та юридичних факторів. "Попри це, суттєвий прогрес спостерігається у багатьох сферах", – відзначив він.

Тюшка наголосив на низькій здатності різних міністерств співпрацювати у здійсненні реформ. "Стурбовані тим, що взаємодія між кабінетом міністрів та парламентом не регулюється конкретним механізмом щодо реалізації зони вільної торгівлі", – йдеться у проекті доповіді.

Експерт зазначив, що далеко не всі реформи йдуть у стабільному ритмі, а деякі взагалі можуть бути скасовані. "Одним з прикладів реформи, яка, ймовірно, може бути скасована, є децентралізація. Деякі реформи, зокрема, у сфері антикорупції та правосуддя, можуть бути незакінчені або призупинені через майбутні парламентські і президентські вибори", – сказав він.

Євродепутати під час обговорення доповіді багато говорили про корупцію в Україні, зокрема, Галер згадав про публікацію німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка написала, що від корупції на українській митниці держава втрачає близько 4,5 мільярда євро на рік.

Британський євродепутат Чарльз Теннок поцікавився процесом деолігархізації в Україні, а також процесом впровадження антикорупційного суду.

У проекті доповіді відзначається, що "існуюча судова система в Україні як і раніше залишається неефективною, корумпованою та заполітизованою".

"Вітаємо роботу, вже виконану Національним антикорупційним бюро (НАБУ), але вказуємо на проблематичне втручання генерального прокурора; підкреслюємо важливість незалежності спеціального прокурора з боротьби проти корупції", – зазначається в документі.

Галер додав, що стурбований ймовірним негативним впливом передвиборчої кампанії на процес імплементації угоди про асоціацію.

"Ми бачимо, що ентузіазм чотирирічної давності значно зменшився триваючою корупцією і повсякденними труднощами життя в Україні. Прогрес від реформ поки що не має позитивного ефекту на щоденне життя людей", – сказав він.

До 11 вересня у проект доповіді можуть бути внесені поправки. Галер, зокрема, відзначив, що можуть бути додані висновки щодо сфери навколишнього середовища, зокрема, вирубки лісі, та процесу проведення місцевих виборів.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: