fbpx
Сьогодні
09:35 23 Сер 2018

Парламент Чехії визнав вторгнення армії СРСР у 1968 році окупацією

Введення радянських військ у Чехословаччину у 1968 році було визнано окупацією та вторгненням.

Відповідне рішення ухвалив парламент Чехії, повідомляє видання Ceske Noviny.

У парламенті наголосили, що метою цього документу є запобігання спотворенню історії. За резолюцію проголосували 145 із 156 присутніх депутатів при цьому жоден не був проти.

Ініціатором резолюції був голова фракції християнських демократів Ян Бартошек.

"Цей документ має стати чітким сигналом для громадськості, а також іншим країнам, в тому числі Росії. Таким чином ми відкидаємо коментарі, які останнім часом звучать з приводу подій 1968 року, спотворюючи їх дійсний зміст", – підкреслив він.

У той же час член Комуністичної партії Чехії і Моравії Лео Лузар заявив, що сучасна "Росія – це не СРСР, СРСР – не Росія", а Леонід Брежнєв не є нинішнім президентом РФ Володимиром Путіним.

21 серпня 1968 року до Чехословаччини увійшли війська Варшавського договору, щоб придушити "Празьку весну". Танки СРСР і союзників стали відповіддю на політичну лібералізацію в Чехословацькій соціалістичній республіці, де місцева еліта заявила про бажання збудувати "соціалізм з людським обличчям".

Невідома точна кількість жертв під час окупації країни. Ще десять років тому в скорботному списку було 108 імен, однак зараз історики празького Військово-історичного інституту встановили, що в перші місяці після вторгнення, з серпня по грудень, загинуло не менше 137 осіб.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: