fbpx
Сьогодні
21:37 10 Тра 2018

Простір для людей: в Україні у центральній та історичній частині міст проектуватимуть лише підземні автостоянки

Фото portal.lviv.ua

Нові державні будівельні норми передбачають можливість проектування у центральних та історично сформованих районах міст виключно підземних парковок для автомобілів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Вулиці, безпечні та комфортні для людей, – такий принцип діє у більшості цивілізованих країн Європи та світу. Проте сьогодні у нас в Україні громадська та житлова забудова, особливо в історичному центрі міст, дуже перевантажена надмірними та хаотичними парковками автомобілів. Це погіршує екологію і створює можливу небезпеку для пішоходів. Тому в нових ДБН щодо планування та забудови територій ми ввели зміну, яка допускає проектування у таких частинах міст виключно підземних автостоянок», – сказав заступник міністра.

За його словами, це звільнить історичні місця та центр від надмірної кількості припаркованих машин і створить комфортні умови як для пішоходів, так і водіїв, які зможуть залишити свій транспорт у спеціально відведених для цього місцях.

Відповідно до цих ДБН, також забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Так, гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

Зазначається, що оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджено і буде опубліковано найближчим часом.

Що сьогодні дуже псує вигляд центральних вулиць та історичних районів українських міст, а ще й створює дискомфорт та…

Posted by Lev Partskhaladze on Thursday, May 10, 2018

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: