fbpx
Сьогодні
18:19 09 Тра 2018

Позитивний прогноз: ЄБРР вбачає зростання економіки України в 2018 і 2019 роках

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує зростання української економіки в 2018 і 2019 роках на 3%.

Про це йдеться у доповіді банку про економічні перспективи регіону його операцій, предає "РБК-Україна".

Водночас у доповіді зазначається, що великі погашення зовнішнього державного боргу в іноземній валюті у 2018-2020 роках, а також майбутні вибори в 2019 році створюють ризики для зростання економіки України.

Завдяки подальшому відновленню економіки України, за оцінками ЄБРР, темпи зростання ВВП у країнах Східної Європи та Кавказу прискоряться з 2,3% у 2017 році до 3% в 2018 році і далі – до 3,3% в 2019 році.

Упродовж наступних двох років ЄБРР очікує зростання економіки в кожній із країн його операцій.

"Середній темп зростання в 2018 році прогнозується на рівні 3,3%, що на 0,3% вище прогнозу, опублікованого в листопаді минулого року. У 2019 році економічне зростання, згідно з новим прогнозом, складе 3,2%", – йдеться у доповіді ЄБРР.

Аналітики банку наголошують, що хоча економіка країн зростає динамічно, темп цього зростання, найвірогідніше, досяг піку.

"Як свідчать прогнози на 2018 і 2019 роки, темпи економічного зростання будуть нижче рівня 3,8%, досягнутого в 2017 році, внаслідок уповільнення зростання продуктивності в країнах з розвинутою економікою та такою, що розвивається, у порівнянні з темпами, досягнутими до кризи 2008-2009 років, а також негативними демографічними тенденціями", – пояснюють експерти ЄБРР.

За словами головного економіста ЄБРР Сергія Гурієва, щоб відкрити нові джерела економічного зростання, країнам необхідні структурні реформи на ринках товарів, капіталу і праці.

"Необхідно підвищити якість управління, створити умови для інтеграції у світову економіку, інвестувати у людський капітал і розвиток екологічної інфраструктури. Хороші новини – це те, що нинішній економічний підйом відкриває вікно можливостей для реформ", – стверджує Гурієв.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: