fbpx
Сьогодні
15:46 08 Тра 2018

Повернення до вступних випробувань не буде позитивно прийнято суспільством, - експерт

Україні не варто повертатися до системи вступних іспитів до вишів. Водночас, творчим ЗВО потрібно дати більше свободи щодо кількості набору людей.

Про це в інтерв'ю UATV розповіла старший науковий співробітник Інституту математики Національної академії наук України, член робочої групи ВР у роботі над законом про вищу освіту в Україні, кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко.

"Мені здається, що повернення до вступних випробувань не буде позитивно прийнято суспільством", – переконана Ірина. За її словами, одні ректори використовуватимуть вступні іспити як інструмент впливу на суспільство, можливість прилаштувати чиюсь дитину.

"А інші будуть брати абсолютно всіх бажаючих, навіть нездатних вчитися, що теж не надто добре", – сказала вона.

За її словами, дискусія про вступні іспити до ЗВО (заклади вищої освіти, – ред.) виникла досить давно. "І це добре відомо, що ректори університетів дуже не люблять ЗНО з різних причин. Художні університети вважають, що ЗНО знеособлює талант, я гадаю, що це неправда. Можливо, таким університетам потрібно дати можливість брати людей тільки за творчим конкурсом, із якимось мінімальним прохідним балом по ЗНО", – говорить Ірина Єгорченко.

Крім того, вона зазначила, що творчим університетам потрібно дати більше свободи щодо кількісті набору людей.

"Насправді у нас набагато більше талановитих людей, які хочуть вчитися, аніж місць у творчих вузах. Якщо людина хоче вчитися і в неї є талант, чому б їй не вчитися на контракті", – говорить експертка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: