fbpx
Сьогодні
11:25 08 Тра 2018

На посаду аудитора НАБУ претендують 5 людей, серед них екс-прокурор зі США

На посаду аудитора НАБУ подалися загалом 5 кандидатів, серед яких є екс-прокурор зі США, кілька пенсіонерів, адвокат з Ізраїлю та правозахисник.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

" 5 кандидатів подалися на новий конкурс на аудитора НАБУ. Серед них 2 пенсіонери, правозахисник, адвокат з Ізраїлю та колишній прокурор США", – йдеться у повідомленні.

Першим кандидаток є Валерій Небога, пенсіонер.

У 2015 році брав участь в конкурсі на посаду Директора НАБУ, пізніше подавався на різні посади від детектива до керівника управління.

У 2017 році подавався на посаду аудитора НАБУ від парламенту, але його заявка, на думку комітету, не відповідала кваліфікаційним умовам конкурсу, тому кандидатуру Небоги не ставили навіть на голосування.

Другий кандидат у списку – Юрій Ліхненко, пенсіонер, голова організації "Антимафія", який також 2015 року подавався на посаду Директора НАБУ, а пізніше — на керівника Одеського управління Антикорупційного бюро.

Останній раз працював у правоохоронних органах, судячи з автобіографії кандидата, більше 20 років тому.

У 1991-1994 роках працював на посаді слідчого та заступника міжрайонного прокурора в Іллічівській природоохоронній прокуратурі. Рекомендацію дав сам собі від своєї ж організації "Антимафія".

"Має упереджене ставлення до роботи Антикорупційного бюро, про що висловлювався під час обрання до ради громадського контролю при НАБУ", – пише ЦПК.

Володимир Василенко, правозахисник, працював суддею в міжнародному суді ООН та представником України в Раді ООН із прав людини.

"Кілька місяців тому його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував Олег Ляшко, інформацію з декларації якого розслідують детективи Антикорупційного бюро. 2015 року був делегований указом Президента Порошенка до Конституційної комісії разом з Михайлом Буроменським, обраним в аудитори НАБУ по квоті Кабінету міністрів", – йдеться у повідомленні.

Варто відмітити, що рекомендацію Володимир Василенко отримав від ГО "Українське юридичне товариство", яке очолює Березюк Олег Валерійович з "Самопомочі".

Березюк також є співвласником іншої громадської організації "Всеукраїнський рух "Сила Права".

Очолює цю ГО колишній народний депутат від "БЮТ" Андрій Сенченко, який 2014 року тимчасово виконував обов'язки заступника голови Адміністрації Президента.

Вадим Меламед – адвокат, нотаріус, останні 25 років живе в Ізраїлі, де має власну юридичну компанію "Вадим Меламед адвокати і нотаріус".

У 2015 році брав учать в конкурсі на посаду Директора НАБУ.

"Тим не менше, Меламед не відповідає вимогам до аудитора НАБУ, визначеним Законом України "Про національне антикорупційне бюро", оскільки не має "значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях", – пише ЦПК.

Цей кандидат останні 25 років працював в Ізраїлі виключно як адвокат, займаючись в основному трудовим правом та юридичною допомогою емігрантам з України.

Меламед також отримав єдину рекомендацію від громадської організації, директором якої є сам.

Томас Файєрстоун, – американець, колишній прокурор США, партнер компанії "Бейкер та Маккензі".

Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов'язаних із корупцією та відмиванням коштів.

"Був головним прокурором у справі щодо екстрадиції російського ТОП-посадовця Павла Бородіна до Швейцарії за звинуваченнями у відмиванні та розкраданні коштів. Працював з Магнітським, наразі персона нон-грата в Росії", – йдеться у повідомленні.

Томаса Файєрстоуна рекомендовали на посаду аудитора НАБУ Посольство США, міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна та Інститут CEELI в Празі, який займається розвитком верховенства права.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: